• Zazpi herrialdetako txapeldunak eta finalean, Heletan izango diren 128 bikoteak

    Asteburu honetan herrialdeko finalak ospatu dira Euskal Herriko zazpi herrialdetan. Euskal Herri osoko muslariok, zatiketa eta mugaz gaindik batzen gaituenari heldu eta musaren bidez nazio bat garela aldarrikatu dugu.

     

    Hemen duzue Nafarroa Garaiko  BIDEOA eta argazki guztiak FLICKRen dituzue LOTURA1 eta LOTURA2

     

    Azken txanpan sartzear gara, 2014ko martxoaren 8an Heletan (Behe Nafarroa) Euskal Herriko Mus Txapelketaren final nagusia ospatuko dugu. Hemen duzue finalean parte hartuko duten zazpi herrialdetako muslariez osaturiko zerrenda.

    Ondorengo muslariek 2014ko martxoaren 8an, goizeko 9etan Heletako plazan agertu beharko dute final nagusia jokatzeko.

    ARABAko SAILKAPENA eta SAILKATUEN ZERRENDA:

    1 Laudio Koldo Larrinaga eta Andoni Unzaga(1)
    2 Aramaio 2 Iñigo Molero eta Antonio Soares
    3 Gasteiz 5(ERD) Iñaki Garai Solatxi eta Cesar Ezquerro Preciado
    4 Agurain 4 Iñigo Garcia de Andoain eta Rober Muñoz Garcia
    5 Artziniaga 1 Julio Isus kiza eta Alberto Morandeira
    6 Argote 1 Ivan Sainz eta Enrique Gonzalez
    7 Gasteiz 1(AZ) Hanni Etxeberria eta Jose Antonio Romero
    8 Gasteiz 4(LAK) Mikel  Olano eta Felix Mendia
    9 Argote 2 Jose Alfredo Velez eta Alberto Argote
    10 Bajauri Enrike Mendoza eta Ander Mendoza
    11 Kanpetzu 1 Claudio  eta  Angel
    12 Kanpetzu 2 Txiki Antia eta Lander Gerrikagoitia
    13 Nuvilla(AÑANA) Arkaitz Gartzia eta Julen Ruiz de Arkaute
    14 Eskuernaga 2 Txiban eta Goio
    15 Miranda de Ebro Sergio Ruiz eta Carlos Ruiz
    16 Agurain 3 Karmele eta Txetxu

    BIZKAIAko SAILKAPENA eta SAILKATUEN ZERRENDA:

    1 Zeberio Karlos Arroita – Ina Arroita
    2 Basauri 2 Gorka Ilardia – Joseba Sagardui
    3 Algorta Txomin  Bengoa – Torrotxero
    4 Santutxu Jabi Isusi – Bittor Mendiguren
    5 Durango Endika Eiguren Retolaza - Ander Eguren Peñas
    6 Barakaldo 2 Gorka Serna – Guillermo Serna
    7 Zornotza Lander Lukas - Josu
    8 Berango Inaki Mentxaka – Xabi Mondragon
    9 Zornotza 2 Mikel Txarte – Eneko Silva
    10 Errekalde 4 Inaki Zugazaga – Amaia Bilbao
    11 Barakaldo 3 Ibai -  Jagoba
    12 Uribarri 2 Inigo - Jabi
    13 Basauri 3 Juan M. Ordeñana Arce – Eneko Velar Bilbao
    14 Mundaka Jon Baza – Jose kañon
    15 Basauri Josu Uribe – Eneka Lazkano
    16 Aulesti Jose Luis Enbeita Solloa – Alexander Duque Cabello

    GIPUZKOAko SAILKAPENA eta SAILKATUEN ZERRENDA:

    1 TOLOSA 1 ODEI ARREGI –BEÑAT LOPEZ
    2 ITSASONDO LONTXO ARZA – J.I. ARBILLA
    3 ALEGIA1 JOSE MANUEL GARAIALDE – JESUS MARI ZABALA
    4 PASAIA-DONIBANE1 JOSEBA MANZISIDOR – MIKEL GARMENDIA
    5 MUTRIKU JUAN MARI SANJUANTXIKO - MARTIN ARRIZABALAGA
    6 ZUMARRAGA JUAN KARLOS KORTA – J. IGNAZIO MENDIZABAL
    7 DONOSTIA - ALDE ZAHARRA VICTOR SOTO DE DIEGO – SEBE LOZANO DE LA FUENTE
    8 ZIZURKIL1 BEÑAT OLAZABAL – BEÑAT UGARTEMENDIA
    --
    9 ADUNA PATXI OLASAGASTI – MIKEL RUIZ
    10 ANDOAIN3 IBAI MITXELENA – XABIER PERNAS
    11 ARRASATE2  IKER ALLASTUY – IÑAKI OYAGUREN
    12 BEASAIN  AITOR MELLADO – IBAN HERNANDO
    13 BEASAIN-ARRIARAN3 BIXENTE APALATEGI - JOXE AROZENA
    14 BERGARA4  ANDER GABILONDO – ANDRES GABILONDO
    15 EREÑOZU ANGEL PIKABEA - PEPE CALOCA
    16 IBARRA2 LEIRE TOLOSA – AITOR ZUBIRIA
    17 IDIAZABAL2 JON ESNAOLA - MIKEL SARALEGI
    18 IGELDO1 ANDER ZUBELDIA - JON LIZARAZU
    19 IGELDO2 ANTONIO ZENDOIA - KANDIDO ARRILLAGA
    20 OLABERRIA JAVIER AMOZTEGI – MIKEL MANZISIDOR
    21 ORIO IBAI ESOAIN – JON UBEGUN
    22 ORMAIZTEGI2  AITOR SAGARNA – AITOR OÑATIBIA
    23 PASAIA-TRINTXERPE TXARLI ETXARRI – JOSE PESQUEIRA
    24 SORALUZE1 PATXI ARRILLAGA - LUIS ELORZA
    25 SORALUZE2 EGOITZ PORTU - VICTOR PEREZ
    26 USURBIL1 AITOR MAKAZAGA – JUANTXO IRAOLA
    27 ZARAUTZ1 JOKIN ARANBERRI - ASIER UNZUETA
    28 ZEGAMA1 KOLDO OTAEGI – HARITZ IRASTORZA
    29 ZEGAMA2 IÑAKI COLLADO – AITOR AZURMENDI
    30 ZESTOA3 IÑAKI ALBERDI - JOSE VALOR
    31 ZUMAIA1 MIKEL OLASAGASTI - ASIER, OLASAGASTI
    32 ZUMAIA3 KARMELO ALBERDI - LUIS MARIA ODRIOZOLA

    NAFARROA GARAIko SAILKAPENA eta SAILKATUEN ZERRENDA:

    1 ATSOAIN Aitor Coronado-Ion Kobo
    2 IRUÑA La Tortilla  1 A Cañamero-S Cañamero
    3 ARAZURI   1 El Txino - Felix
    4 ZIZUR  NAGUSIA   2 Ekaitz  -  Iñaki
    5 BARAÑAIN  7 Iñaki Zunzarren -  Felix Etxeberria
    6 ARBIZU   3 Juan M  Leitza - Amaia  Errazkin
    7 IRUÑA San Fermin  4 Alvaro  -  Pepelu
    8 ELIZONDO  2 Iñigo  Ruiz - Mikel Garbalena
    9 IRURTZUN  2 Bixente Etxeberria  -  Peio Martinez de Eulate
    10 ARRAIOTZ   2 Bernardo  Almeba  -  Joselu  Retegi
    11 IRUÑA  Toki Eder  1 Pedro Osambela  -  Oskar  Serrano
    12 IRURTZUN   1 Marin  Vilches  -  Ionatan
    13 ARBIZU  2 Salvador  Razkin  -  Jose L  Flores
    14 BURLATA  Axular Angela  Zoko  -  Javier  Tirapu
    15 TAFALLA   3 Carlos  -  Txolas
    16 IRUÑA  San Fermin  2 Boriz   -   Endika
    17 IRUÑA  La Tortilla   2 Ibai   -  Jaime
    18 IRUÑA  Zabaldi   1 Mateo Ibañez  -Txuma  Mugeta
    19 ZANGOTZA  1 Santiago  Erdozain  -  Manolo
    20 SUNBILLA   1 Mikel  Arrieta  -  Pablo Maritxalar
    21 ERRATZU   4  Xuburu    -    Jazinto
    22 LEITZA   2 Josetxo Zabaleta   -  Axun
    23 ERRATZU    3 Ainhoa Almandoz   -    Alberto Iñarrea
    24 IRUÑA  Zabaldi  2 Tomas Lizarraga  -  Txomin Mundiñano
    25 MENDILLORRI  1 Mikel Anzizar  -  Jabi  Fabo
    26 ARANTZA Asier Salageta  -  Patxiku
    27 SUNBILLA   3 Mª Dolores    -    Pattere
    28 ZINTRONIKO   3 Jose     -Jose Luis
    29 BARAÑAIN   6 Ignacio   Olabe   -  Asier Antoñanzas
    30 ZINTRONIKO    1 Cristian    -   Mario
    31 IRURTZUN    3 David   Rekalde   -Killo   Alonso
    32 LESAK   Arrano Juanjo  Irazoki   -  Beinat  Saralegi

    BEHE NAFARROAko SAILKAPENA eta SAILKATUEN ZERRENDA:

    1 AIHERRA 2 SEILLAN HUBERT  - BIDART ST MARTIN
    2 BAIGORRI 7 IBAROLA  DAVID - ITHURBIDE
    3 DONAMARTIRI 5 GACHEN - LARRAMENDY
    4 HELETA 4 KATIXA - MAGALI
    5 DONAPALEU 6 GOYHENETCHE - BESSONART
    6 HELETA 1 CAPDEVIELLE FELIX - ROGER
    7 HELETA 10 ETCHART DAVID - SEMERENA
    8 HELETA 3 NARP - HARAN
    9 AIHERRA 1 MARTINON - MIMIAGUE
    10 BAIGORRI 5 JUANICOTENA - JUANICOTENA
    11 AIHERRA 4  HARISTOY - BUSTINGORRY
    12 DONAPALEU 1 LAMARQUE -LAMARQUE

    LAPURDIko SAILKAPENA eta SAILKATUEN ZERRENDA:

    1 SARA EYHARRABIDE PIPO eta CHRISTELLE
    2 BAIONA LARRE - HARAN
    3 BAIONA AROTZARENA - ETXEGOIEN
    4 BAIONA MENDY - MOCHO
    5 BAIONA FONTAINE - ONDARTZ
    6 ITSATSU SAINT PIERRE - DAGUERRE
    7 ZIBURU ELGORRIAGA - TXURIA
    8 URRUNA LADEBAT - NATHALIE
    9 URRUNA MATTIN - TTOTTE
    10 MIARRITZE DUTREY - RANDY
    11 BESKOITZE MICHELENA - DIRATCHETTE
    12 BESKOITZE LARRE - SALLABERRI
    13 HAZPARNE BAZTERRETXE - POCHELU
    14 ANGELU POCHELU - LISSART
    15 ANGELU MEDIOLA - DUHALDE
    16 BAIONA NOBLIA - OLHAGARRAI

    ZUBEROAko SAILKAPENA eta SAILKATUEN ZERRENDA:

    1 OZAZE CATALOGNE Hubert – GOIHENEXPE Bixente
    2 URDINARBE POCHELU Sebastien – URRUTIGUER Teresa
    3 URDINARBE BARREIX Daniel – GAZTELUZARRI
    4 URDINARBE AINTZIART - MINVIELLE
     

    • Zuberoako txapeldunak Catalogne Hubert eta Bixente Goyhenexpe
    • Lapurdiko txapeldunak Sarako Pipo eta Chistelle Eyharrabide senar emazteak
    • Arabako txapeldunak Laudioko Koldo Larrinaga eta Andoni Unzaga
    • Gipuzkoako txapeldunak Tolosako Odei Arregi eta Beñat Lopez
    • BEHE NAFARROAKO TXAPELDUNAK, AIHERRAko SEILLAN HUBERT  - BIDART ST MARTIN
    • BIZKAIAko TXAPELDUNAK Zeberioko Karlos Arrota eta Ina Arrota
    2014, otsailak 17
    Nagusiak;
2019, iraila
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
      1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
      
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak