• Larunbat honetan Heletan jokatuko da Euskal Herriko VI.Mus Txapelketako final nazionala

    Larunbat honetan, 2014ko martxoaren 8an HELETAn (Behe Nafarroa) jokatuko da Euskal Herriko Mus Txapelketaren final nazionala. Pasa den urtean Agurainen (Araba) ospatu zenaren antzera, goizeko 9etarako Heletako plazan aurkeztu beharko dira muslariak eta izen ematearekin batera kafe goxoa izango dute zain.

    Bertan, Euskal Herri osoko zazpi herrialdetako 128 muslari onenak lehiatuko dira. Azarotik urtarrilera 260 herri baino gehiagotan jokatu ziren kanporaketetan, Euskal Herri osoko 2006 bikotek parte hartu zuten. Otsailaren 15ean jokatu ziren herrialdetako kanporaketak eta bertan sailkaturiko muslari onenen eskura izango da larunbatean Euskal Herriko txapelketa.

    HELETAko FINALA

    Pasa den urtean Agurainen (Araba) ospatu zenaren antzera, Heletan ere goizean goizetik abiatuko da txapelketa. Goizeko 9etarako Heletako plazan aurkeztu beharko dira muslariak eta izen ematearekin batera kafe goxoa izango dute zain.

    Goizean zehar ligillaeran jokatuko dute, taldeka banatuta eta guztiak guztien aurka arituko dira. Zeregin horretarako Euskal Herriko Mus Federazioak ahalik eta talde anitzenak osatu ditu, talde bakoitzean herrialde ezberdinetako muslariak izango direlarik.

    Goiz erdian hamaiketakoaz gozatzeko aukera izango dute muslariek zein ikusleek eta bigarren faseari ekingo zaio. Talde bakoitzeko garaileak elkarren artean lehiatuko dira, nor gehiagotzea lortzen duenak aurrera jarraituko duelarik.

    Eguerdian herri bazkariaz gozatzeko aukera izango dute sailkatzen diren bikoteek eta baita ikusle gisa bertaratu eta txartela erosten dutenek ere. Bazkaria, KUXKUXTU txarangak girotuko du eta bazkalondoan Euskal Herriko abestiez gozatzeko aukera paregabea izango dugu.

    Arratsaldeko nor gehiagoka berriz, 16 bikoteen artekoa izango da. Arratsaldeko azken ordurako Euskal Herriko Txapeldunak zein izango diren jakiteko moduan izatea espero dugu.

    OHARRAK:

    • Parte hartzaileek goizeko 9etan Heletako plazan egon behar dute.
    • Herri bazkariko txartelak egunean bertan salduko dira LARRE ostatuan.
    • www.ehmus.org webgunea egunean zehar behin eta berriz eguneratzen joango gara.
    • Twitter-en bidez Euskal Herriko Mus Txapelketaren finalaren jarraipena egingo dugu.
    • Argazkiak: Eguerdian goizeko argazkiak zintzilikatuko ditugu eta iluntzean arratsaldekoak.

    PARTE HARTUKO DUTEN BIKOTEAK: Euskal Herriko finalean parte hartuko duten bikoteak:

    ARABAtik sailkaturiko bikoteak: 16
    1 Laudio Koldo Larrinaga eta Andoni Unzaga
    2 Aramaio 2 Iñigo Molero eta Antonio Soares
    3 Gasteiz 5(ERD) Iñaki Garai Solatxi eta Cesar Ezquerro Preciado
    4 Agurain 4 Iñigo Garcia de Andoain eta Rober Muñoz Garcia
    5 Artziniaga 1 Julio Isus kiza eta Alberto Morandeira
    6 Argote 1 Ivan Sainz eta Enrique Gonzalez
    7 Gasteiz 1(AZ) Hanni Etxeberria eta Jose Antonio Romero
    8 Gasteiz 4(LAK) Mikel  Olano eta Felix Mendia
    9 Argote 2 Jose Alfredo Velez eta Alberto Argote
    10 Bajauri Enrike Mendoza eta Ander Mendoza
    11 Kanpetzu 1 Claudio  eta  Angel
    12 Kanpetzu 2 Txiki Antia eta Lander Gerrikagoitia
    13 Nuvilla(AÑANA) Arkaitz Gartzia eta Julen Ruiz de Arkaute
    14 Eskuernaga 2 Txiban eta Goio
    15 Miranda de Ebro Sergio Ruiz eta Carlos Ruiz
    16 Agurain 3 Karmele eta Txetxu

    BIZKAItik sailkaturiko bikoteak: 16
    1 Zeberio Karlos Arroita – Ina Arroita
    2 Basauri 2 Gorka Ilardia – Joseba Sagardui
    3 Algorta Txomin  Bengoa – Torrotxero
    4 Santutxu Jabi Isusi – Bittor Mendiguren
    5 Durango Endika Eiguren Retolaza - Ander Eguren Peñas
    6 Barakaldo 2 Gorka Serna – Guillermo Serna
    7 Zornotza Lander Lukas - Josu
    8 Berango Inaki Mentxaka – Xabi Mondragon
    9 Zornotza 2 Mikel Txarte – Eneko Silva
    10 Errekalde 4 Inaki Zugazaga – Amaia Bilbao
    11 Barakaldo 3 Ibai -  Jagoba
    12 Uribarri 2 Inigo - Jabi
    13 Basauri 3 Juan M. Ordeñana Arce – Eneko Velar Bilbao
    14 Mundaka Jon Baza – Jose kañon
    15 Basauri Josu Uribe – Eneka Lazkano
    16 Aulesti Jose Luis Enbeita Solloa – Alexander Duque Cabello

    GIPUZKOAtik sailkaturiko bikoteak: 32
    1 TOLOSA 1 ODEI ARREGI –BEÑAT LOPEZ
    2 ITSASONDO LONTXO ARZA – J.I. ARBILLA
    3 ALEGIA1 JOSE MANUEL GARAIALDE – JESUS MARI ZABALA
    4 PASAIA-DONIBANE1 JOSEBA MANZISIDOR – MIKEL GARMENDIA
    5 MUTRIKU JUAN MARI SANJUANTXIKO - MARTIN ARRIZABALAGA
    6 ZUMARRAGA JUAN KARLOS KORTA – J. IGNAZIO MENDIZABAL
    7 DONOSTIA - ALDE ZAHARRA VICTOR SOTO DE DIEGO – SEBE LOZANO DE LA FUENTE
    8 ZIZURKIL1 BEÑAT OLAZABAL – BEÑAT UGARTEMENDIA
    9 ADUNA PATXI OLASAGASTI – MIKEL RUIZ
    10 ANDOAIN3 IBAI MITXELENA – XABIER PERNAS
    11 ARRASATE2  IKER ALLASTUY – IÑAKI OYAGUREN
    12 BEASAIN  AITOR MELLADO – IBAN HERNANDO
    13 BEASAIN-ARRIARAN3 BIXENTE APALATEGI - JOXE AROZENA
    14 BERGARA4  ANDER GABILONDO – ANDRES GABILONDO
    15 EREÑOZU ANGEL PIKABEA - PEPE CALOCA
    16 IBARRA2 LEIRE TOLOSA – AITOR ZUBIRIA
    17 IDIAZABAL2 JON ESNAOLA - MIKEL SARALEGI
    18 IGELDO1 ANDER ZUBELDIA - JON LIZARAZU
    19 IGELDO2 ANTONIO ZENDOIA - KANDIDO ARRILLAGA
    20 OLABERRIA JAVIER AMOZTEGI – MIKEL MANZISIDOR
    21 ORIO IBAI ESOAIN – JON UBEGUN
    22 ORMAIZTEGI2  AITOR SAGARNA – AITOR OÑATIBIA
    23 PASAIA-TRINTXERPE TXARLI ETXARRI – JOSE PESQUEIRA
    24 SORALUZE1 PATXI ARRILLAGA - LUIS ELORZA
    25 SORALUZE2 EGOITZ PORTU - VICTOR PEREZ
    26 USURBIL1 AITOR MAKAZAGA – JUANTXO IRAOLA
    27 ZARAUTZ1 JOKIN ARANBERRI - ASIER UNZUETA
    28 ZEGAMA1 KOLDO OTAEGI – HARITZ IRASTORZA
    29 ZEGAMA2 IÑAKI COLLADO – AITOR AZURMENDI
    30 ZESTOA3 IÑAKI ALBERDI - JOSE VALOR
    31 ZUMAIA1 MIKEL OLASAGASTI - ASIER, OLASAGASTI
    32 ZUMAIA3 KARMELO ALBERDI - LUIS MARIA ODRIOZOLA

    NAFARROA GARAItik sailkaturiko bikoteak: 32
    1 ATSOAIN Aitor Coronado-Ion Kobo
    2 IRUÑA La Tortilla  1 A Cañamero-S Cañamero
    3 ARAZURI   1 El Txino - Felix
    4 ZIZUR  NAGUSIA   2 Ekaitz  -  Iñaki
    5 BARAÑAIN  7 Iñaki Zunzarren -  Felix Etxeberria
    6 ARBIZU   3 Juan M  Leitza - Amaia  Errazkin
    7 IRUÑA San Fermin  4 Alvaro  -  Pepelu
    8 ELIZONDO  2 Iñigo  Ruiz - Mikel Garbalena
    9 IRURTZUN  2 Bixente Etxeberria  -  Peio Martinez de Eulate
    10 ARRAIOTZ   2 Bernardo  Almeba  -  Joselu  Retegi
    11 IRUÑA  Toki Eder  1 Pedro Osambela  -  Oskar  Serrano
    12 IRURTZUN   1 Marin  Vilches  -  Ionatan
    13 ARBIZU  2 Salvador  Razkin  -  Jose L  Flores
    14 BURLATA  Axular Angela  Zoko  -  Javier  Tirapu
    15 TAFALLA   3 Carlos  -  Txolas
    16 IRUÑA  San Fermin  2 Boriz   -   Endika
    17 IRUÑA  La Tortilla   2 Ibai   -  Jaime
    18 IRUÑA  Zabaldi   1 Mateo Ibañez  -Txuma  Mugeta
    19 ZANGOTZA  1 Santiago  Erdozain  -  Manolo
    20 SUNBILLA   1 Mikel  Arrieta  -  Pablo Maritxalar
    21 ERRATZU   4  Xuburu    -    Jazinto
    22 LEITZA   2 Josetxo Zabaleta   -  Axun
    23 ERRATZU    3 Ainhoa Almandoz   -    Alberto Iñarrea
    24 IRUÑA  Zabaldi  2 Tomas Lizarraga  -  Txomin Mundiñano
    25 MENDILLORRI  1 Mikel Anzizar  -  Jabi  Fabo
    26 ARANTZA Asier Salageta  -  Patxiku
    27 SUNBILLA   3 Mª Dolores    -    Pattere
    28 ZINTRONIKO   3 Jose     -Jose Luis
    29 BARAÑAIN   6 Ignacio   Olabe   -  Asier Antoñanzas
    30 ZINTRONIKO    1 Cristian    -   Mario
    31 IRURTZUN    3 David   Rekalde   -Killo   Alonso
    32 LESAK   Arrano Juanjo  Irazoki   -  Beinat  Saralegi

    LAPURDItik sailkaturiko bikoteak : 16
    1 SARA EYHARRABIDE PIPO eta CHRISTELLE
    2 BAIONA LARRE - HARAN
    3 BAIONA AROTZARENA - ETXEGOIEN
    4 BAIONA MENDY - MOCHO
    5 BAIONA FONTAINE - ONDARTZ
    6 ITSATSU SAINT PIERRE - DAGUERRE
    7 ZIBURU ELGORRIAGA - TXURIA
    8 URRUNA LADEBAT - NATHALIE
    9 URRUNA MATTIN - TTOTTE
    10 MIARRITZE DUTREY - RANDY
    11 BESKOITZE MICHELENA - DIRATCHETTE
    12 BESKOITZE LARRE - SALLABERRI
    13 HAZPARNE BAZTERRETXE - POCHELU
    14 ANGELU POCHELU - LISSART
    15 ANGELU MEDIOLA - DUHALDE
    16 BAIONA NOBLIA - OLHAGARRAI

    BEHE NAFARROAtik sailkaturiko bikoteak: 12
    1 AIHERRA 2 SEILLAN HUBERT  - BIDART ST MARTIN
    2 BAIGORRI 7 IBAROLA  DAVID - ITHURBIDE
    3 DONAMARTIRI 5 GACHEN - LARRAMENDY
    4 HELETA 4 KATIXA - MAGALI
    5 DONAPALEU 6 GOYHENETCHE - BESSONART
    6 HELETA 1 CAPDEVIELLE FELIX - ROGER
    7 HELETA 10 ETCHART DAVID - SEMERENA
    8 HELETA 3 NARP - HARAN
    9 AIHERRA 1 MARTINON - MIMIAGUE
    10 BAIGORRI 5 JUANICOTENA - JUANICOTENA
    11 AIHERRA 4  HARISTOY - BUSTINGORRY
    12 DONAPALEU 1 LAMARQUE -LAMARQUE

    ZUBEROAtik sailkaturiko bikoteak: 4
    1 OZAZE CATALOGNE Hubert – GOIHENEXPE Bixente
    2 URDINARBE POCHELU Sebastien – URRUTIGUER Teresa
    3 URDINARBE BARREIX Daniel – GAZTELUZARRI
    4 URDINARBE AINTZIART - MINVIELLE


    Euskal Herrian, 2014ko martxoaren 3an.

     


    Ikusi mapa handiagoa

    Pasa den urteko finaleko argazkiak

    Created with flickr slideshow.

    Iruzkinak

    Egin zure iruzkina

    • Galdera: garrantzitsua! Erantzuna zenbakiz eman, mesedez
      Galdera hau spam-aren (eskatu gabeko mezuen) aurkakoa da. Robotak edo pertsonak bereizteko balio du. Eskerrik asko.
    2014, martxoak 8
    Iruzkinik ez Nagusiak;
2019, urria
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
 1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
   
       
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak