• Asteburuan ospatu dira Araba, Bizkaia, Gipuzkoa, Nafarroa Garaia, Behe Nafarroa eta Lapurdiko herrialde mailako finalak. Hemen dituzue Euskal Herriko hiriburuan jokatu den finalaren bideoa eta DATU GUZTIAK. Hurrengo erronka Lekeition,  Euskal Herriko finala ospatuko martxoaren 7an Bizkaiko herrian.

     

    ZAZPI HERRIALDETAKO TXAPELDUNAK

     

    ARABAko txapeldunak: JUAN CARLOS BOLINAGA - JUANMA BALLEJO amurrioarrak

    GIPUZKOAko txapeldunak IÑAKI CRUZ – JOSEBA IRIZAR urretxuarrak

    NAFARROA GARAIko txapeldunak: IDOIA AUZA - MIGUEL LOIDI jauntsaratstarrak

    BIZKAIAko txapeldunak:LUIS ANGEL ABOITIZ - AITOR OKAMIKA bedaronarrak

    LAPURDIko txapeldunak: LADEVEZE - IRRIGOTEN lekornearrak            

    BEHE NAFARROAko txapeldunak: IBAROLA -IBAROLA bidarraitarrak

    ZUBEROAko txapeldunak: ARRICAU Mikael  -SALLABERENBORDE  urdiñarbearrak

    EUSKAL HERRIKO FINAL NAZIONEneko EtxegoienLERA SAILKATUTAKO MUSLARIEN ZERRENDA

    ARABAko SAILKATUAK

    • Agurain 1 JOSE VALEN BELTRAN DE HEREDIA - NAGORE BELTRAN DE HEREDIA
    • Agurain 2 BUFO - PITXITAS
    • Amurrio 1 JUAN CARLOS BOLINAGA - JUANMA BALLEJO - ARABAKO TXAPELDUNAK
    • Amurrio 2 PABLO YARRITU - JOSE RAMON BERGANZA
    • Gasteiz Erdialdea 1 IÑAKI - CESAR
    • Gasteiz Erdiardea 2 EDUARDO - RAMON
    • Gasteiz Zabalgana 3 ANDRES SANCHEZ-IÑIGO PEREZ DE NANCLARES
    • Gasteiz Zabalgana 4 TXASKO - OSKAR
    • Gopegi 1 JORGE VITERI - JABIER BAREÑA
    • Kanpezu ARANTZA LARREINA - GORKA SANTXO
    • Kontrasta JOSE ANGEL MURGIALDAI - ISABEL PEREZ DE EULATE
    • Laudio 2 SANTI ETXEBARRIA-JUANJO TRUJILLO
    • Miranda de Ebro PEIO SALAZAR - ALEX GRACIA
    • Murgia TOÑO DIAZ - JOSE TOMAS BASALDUA
    • Samaniego CARLINES  -  BIELSA
    • Trebiño Argote 2 BASA -  JOSE

    GIPUZKOAko SAILKATUAK

    • Aizarnazabal UNAI ALBERDI - GARIKOITZ SEGUROLA
    • Albiztur JESUS MARI ETXEBERRIA - ISIDRO CONDADO
    • Altzo IÑAKI MURUA -  HARITZ ARTETXE
    • Amasa-Billabona2 JOXE MARI URBIETA - IBAI URBIETA
    • Amezketa-Ugarte INAXIO AMUNDARAIN – JOXE MANUEL GARAIALDE
    • Anoeta2 AGUSTIN REKALDE - GORKA AYESTARAN
    • Antzuola2 IGOR LARREA - XABI ARREGI
    • Antzuola3 GORKA ETXEZARRETA - MARKEL LETE
    • Arama1 JOXE LUIS AZURMENDI - ENEKO LARREA
    • Beasain BORJA IRIZAR - ARATZ ARRIZABALAGA
    • Bergara1 ANDER GABILONDO – ANDRES GABILONDO
    • Bergara2 XABIER ALBISUA - JOXEAN ETXEZARRETA
    • Deba2 MIKEL IRUSTA - IÑAKI OLAIZOLA
    • Eibar2 JOSU PLAZAOLA - JON ZUBIZARRETA
    • Ereñozu JESUS EZEIZA - JULIAN AGIRRE
    • Ezkio Itsaso  SIMON IDIAKEZ – TXOMIN BIDEGAIN
    • Getaria GORKA BORDAGARAI - ENEKO ETXEGOIEN
    • Ibarra1 ENEKO MARTIJA – AXIER MUJIKA
    • Ibarra2 IÑIGO SALINAS – IBAN GONTXA
    • Itsasondo JOSEBA GOIKOETXEA - PATXI SALAXAR
    • Itziar JOSEBA ARANGUREN - XABIER UDABE
    • Lasarte1 BEÑAT ESNAOLA - JOSEBA IZAGIRRE
    • Lasarte2 ANDER REKONDO - JOSEBA REKONDO
    • Lizartza2 ANGEL SANTOS - ANDONI RUIZ
    • Orendain GORKA EGIA - ANDONI EGIA
    • Ormaiztegi1 JULIAN ZABALA - MIGEL ANGEL AGIRRE
    • Pasaia-San Pedro1 JOSU ERAUSKIN - AITOR OSA
    • Urretxu - Zumarraga1 EUSEBIO ZABALA – PELLO ZALDUA
    • Urretxu - Zumarraga2   IÑAKI CRUZ – JOSEBA IRIZAR - GIPUZKOAKO TXAPELDUNAK
    • Usurbil1 ANDONI AIZPEOLEA - ALBARO BRUÑO
    • Zaldibia2 JOSE MANUEL ARANZABE - DIONISIO AGIRRE
    • Zarautz PATXI OLAZABAL – ALEZ GURRUTXAGA
    • Zestoa2 MANUEL IMAZ – EGOITZ IMAZ
    • Zizurkil AITOR SAN SEBASTIAN - ASIER SARALEGI

    NAFARROA GAIAko SAILKATUAK

    • JAUNTSARATS  2  IDOIA AUZA - MIGUEL LOIDI - NAFARROAKO TXAPELDUNAK
    • MENDILLORRI    1    Javi  Esparza  -  Julio  Luna
    • IRAIZOTZ      Imanol  Iragi    -    Asier   Larraiotz
    • ARTAXOA    Kali  Tirado   -  Iokin  Lukin
    • ZIZUR  NAGUSI  2    Iñaki  Ibero  -  Ekhaitz  Lizarraga
    • ARANTZA  Jesus  Mitxelena  -  Jose Apestegia
    • SAN  FERMIN  5     Rosa  Leatxe  -  Iosu  Leatxe                    
    • LEKUNBERRI   Asier  Gil   -   Iortz  Oiartzabal   
    • GALAR  2  Diego  Sola   -   Alejandro  Salvador          
    • GARTZARON   1  Eneko  Legarra  -Albertto  Arangoa
    • UHARTE  IRUÑA  2   Patxi  Castillo  -  Laiana
    • SAN  FERMIN   8   Rodrigo  Elkano   -  Mikel  Guerendiain
    • ZANGOTZA   2    Miguel  Carlos  -  Javier  Carlos
    • GALAR  1     Jesus Bidegain   -   David  Zapatero
    • IZABA     Mikel  Baines   -   Eder  de Miguel
    • ERRATZU   3     Xanti Ibargarai - Migel Etxandi
    • LAGUN  ZAHARRAK  2  Fernando  Gomez   -   P Arrosagarai
    • ERRATZU   4    Mikel  Aristia  -  Iñaki  Zapiriain
    • SAN  FERMIN  4    Aritz  Rekalde  -  Mieltxo  Bandres
    • IGANTZI   Patxi  Loiarte  -  Jesus  Mª  Almandoz
    • BARAÑAIN  4   Pako   Astiz   -   Tomas  Zuñiga
    • ARRAIOTZ   1   Beinat  Allende  -  Joselu  Retegi
    • ARRANO  BELTZA  3        Jose  J Esteban  -  Arana
    • OLTZA   1    Simonba  Domaica  -  Eustakio  Irurtzun
    • LEITZA  1     Mikel  Barberia  -  Xabier  Rekondo
    • MENDILLORRI  2    Mikel  Anzizar  -  Bidarte
    • ELGORRIAGA   Alvaro  Perez  -  Iosu  Irurueta
    • DONIBANE (Toki Eder)     Alvaro Ollo  -  Tillo  Abaurrea
    • SAN  FERMIN  6     Jesus  Mª  Mayo  -  Marisa  Arzoz
    • SUNBILLA   1   Koro  Zelaieta  -  Josema  Zelaieta
    • ARRAIOTZ  2       Iñaki   Mihura  -  Dani  Saldias
    • AZPILAGAÑA   3    Carlos  Pejenaute  -  Roberto  Zaldua

    LAPURDIko SAILKATUAK

    • LEKORNE LADEVEZE-IRRIGOTEN-  LAPURDIKO TXAPELDUNAK
    • BESKOITZE SALLAGOITY-SALLAGOITY
    • BAIONA 1 MENDIBURU-LURRO
    • BAIONA 2 MUMU-BITTOR
    • URRUÑA 1 NATHALIE-BEÑAT
    • URRUÑA 2 RAMUNTXO-XERAR
    • URRUÑA 3 CHANTALE-ZIZI
    • HAZPARNE 1 ONDARTZ-OLAIZOLA
    • HAZPARNE 2 BIDART-GARBISO
    • HAZPARNE 3 HERNANDEZ-CEREZO
    • DONIBANE 1 DUFAU-CAPDEVIELLE
    • DONIBANE 2 RUMBAU-BAZTERRETCHE
    • DONIBANE 3 LARAMENDY-ETCHECOLA
    • MIARRITZE 1 HONTAS-IDIART
    • MIARRITZE 2 NOBLIA-HARGOUIN
    • MIARRITZE 3 DULONG-DULONG

    BEHE NAFARROAko SAILKATUAK

    • 1.BIDARRAI 1 IBAROLA -IBAROLA - BEHE NAFARROAKO TXAPELDUNAK
    • 2.HELETA 3 ERRECART - PEDOUAN
    • 3.HELETA 5 PARIS - MONGABURE
    • 4.DONAPALEU 1 LAMARQUE - LAMARQUE
    • 5.BAIGORRI 2 INDART -INCHAUGARAT
    • 6.BAIGORRI 5 DUPUY - ARANGOITZ
    • 7.BAIGORRI 6 JUANICOTENA - JUANICOTENA
    • 8.HELETA 6 NARP - HARAN
    • 9.BAIGORRI 7 FALXA - LARRE
    • 10.GARAZI 2 ELICETCHE - OTHARAN
    • 11.DONAMARTIRI 4 ETCHEGOYHEN - IRIQUIN
    • 12.DONAPALEU 2 HAICAGUERRE - OXOBY

    BIZKAIAko SAILKATUAK

    • 1. Bedarona  LUIS ANGEL ABOITIZ eta AITOR OKAMIKA - BIZKAIAko TXAPELDUNAK
    • 2. Ispaster      JON GALLETEBEITIA eta IÑAKI ARRIAGA
    • 3. Amoroto     JABI AGIRRE eta ANDER ELORDI
    • 4. Gizaburuaga      LUIS ANAKABE eta JABIER URRUTIABEASKOA
    • 5. Markina               JUANI GALLASTEGI eta TXOMIN BITERI
    • 6. Zornotza 1          ENEKO eta ATXARTE
    • 7. Lekeitio               EFO eta JAMHY
    • 8. Itzubaltzeta Erromo     ENRIKE AZKOITI eta KLAUDIO FLORES
    • 9. Zeberio               KARLOS ARROITA eta PABLO AGIRREZABALA
    • 10. Lezama            IKER LEJONA eta UNAI ATXUTEGI
    • 11. Basauri             ENEKA ELEZKANO eta JOSU URIBE
    • 12. Errekalde - Bilbo       TXABI KINTANA eta JABI TEMPRANO
    • 13. Barakaldo                PABLO IGLESIAS eta GORKA SAEZ
    • 14. San Inazio - Bilbo     TXUS PEÑA eta ANTTON LUJUA

    ZUBEROAtik SAILKATUAK

    • URDIÑARBE  ARRICAU Mikael  -SALLABERENBORDE  - ZUBEROAko TXAPELDUNAK
    • DONIBANE  URRUTIAGER - POCHELU
    • OZAZE 1 ARLA Joel - TEMPLIER Berangére
    • OZAZE 2 BASAGAZTEGI  JClaude - GOIENESPE Bixente

    LOTURAK:

     

    2015, otsailak 21
    Nagusiak;
2019, urria
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
 1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
   
       
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak