• Zazpi finaletako txapeldunak eta Euskal Herrirako sailkatuak
    Ibarrako frontoian jokatu da Gipuzkoako finala

    ARABAko txapeldunak Zigoitiako JORGE VITERI eta JAVIER BAREÑA, BIZKAIAkoak Ibarrekolandako AITOR CARRAL eta KARMELO CARRAL, GIPUZKOAkoak  Anoetako UNAI IBARZABAL eta JOKIN TOLOSA , NAFARROA GARAIkoak Arrosadiakoak ENDIKA SOTO eta DAVID ZENOZ. BEHE NAFARROAkoak Bankako JUANIKOTENA FRANTXOA eta JUANIKOTENA JEAN eta ZUBEROAtik Mauleko BEDECARRATZ eta MUGURDOY. LAPURDItik Hazparneko REVOREDO - HIRIGOYEN.

    EUSKAL HERRIKO IX. MUS TXAPELKETAKO FINALERA SAILKATU DIRENEN ZERRENDA

    Datuak osatu ahala eguneratuko dugu atal hau. Argazki guztiak FLICKRen dituzue. Azpian zazpi herrialdetako txapeldunenak.

    2017 Zazpi herrialdeko txapeldunak

    ARABA: 16 bikote

    1 - ZIGOITIA -- JORGE VITERI - JAVIER BAREÑA
    2 - ARTZINIEGA -- ALBERTO MEZKORTAETA - JOSÉ ANGEL CANTERA
    3 - AMETZAGA -- NATXO RUIZ - JOSÉ LUIS BASTIDA
    4 - LAUDIO -- EDER ORRUÑO - RAFA GARCÍA
    5 - AGURAIN  -- GARI - ENEKO
    6 - ESKUERNAGA -- ZIPO - JASONE
    7 - GASTEIZ (ERDIALDEA) -- SANTI MANRIQUE - IBAN CALLE
    8 - AGURAIN 2 -- JON BIKU - JOSU ZUFIAU
    9 - KANPEZU -- GABIKA - PABLO
    10 - MIRANDA DE EBRO -- FAURE SALAZAR - KIKE FERNÁNDEZ
    11 - AMURRIO -- TXOMIN UNANUE - JOSÉ JUAN UGARTE
    12 - GASTEIZ (ZABALGANA) -- JOSÉ BASALDUA - TOÑO DÍAZ
    13 - SAMANIEGO -- JAVIER BADILLO - BARTOLO LARREA
    14 - IZARRA -- RAFAEL VELASCO - JOSÉ ESTEBAN LACONCHA
    15 - TREBIÑU ARGOTE -- KIKE GONZALE - IBAN SAENZ
    16 - ANTEZANA -- AITOR CUADRADO - ARKAITZ GARTZIA

    GIPUZKOA: 32 bikote

    1 -- ANOETA3 -- UNAI IBARZABAL TOLOSA - JOKIN TOLOSA ZABALA
    2 -- TOLOSA -- JOXE MARI BELDARRAIN - FERMIN ASENSIO
    3 -- ORMAIZTEGI1 -- ARITZ  AZPIAZU - ANDRES AZPIAZU
    4 -- IKAZTEGIETA2 -- UNAI EIZMENDI - XABI GOIKOETXEA
    5 -- IBARRA3 -- KOLDO - MARTIN LLORENTE
    6 -- ZESTOA 1 -- IÑAKI ALBERDI – JOSE VALOR
    7 -- VILLABONA1 -- AITOR MAKAZAGA - JUAN IRAOLA
    8 -- GETARIA 2 -- ANDER KEREJETA - UNAI URBIZU
      AMEZKETA – UGARTE -- ALOÑA GARCIA - MIGUEL ANGEL GARCIA
      ANOETA1 -- IBAI - JOXEMARI
      ANTZUOLA2 -- BERNI KORTABARRIA - JUANSHI ARISTI
      BERASTEGI -- XABIER SARALEGI - ANDONI AZPIROZ
      EIBAR1 -- JON ZUBIZARRETA - IOSU PLAZAOLA
      EIBAR2 -- JON DE CASTRO - AITOR OGIZA
      EZKIO -- FELIX ETXEBERRIA – JON MUÑOZ
      LASARTE1 -- BEÑAT ESNAOLA - XABIER ARTEAGA
      LASARTE2 -- JAVIER SOLCHAGA - ALEXANDER RODRIGUEZ
      LAZKAO1 -- ASIER HERRERO - GORKA HERRERO
      LEABURU -- JABI REZOLA - AXIER ARISTONDO
      LEGAZPI 1 -- JOSEBA GABILONDO – JOSEBA TELLERIA
      LIZARTZA1 -- PELLO OLANO - TOMAS
      LIZARTZA2 -- ANGEL SANTOS - LONTXO GOIKOETXEAUNDIA
      ORIO -- XABIER SOROA – XABIER MURUA
      PASAI-DONIBANE1 -- JOSU BENGOETXEA - BERNABE BENGOETXEA
      PASAI-DONIBANE2 -- AITOR SEIN - ENEKO BARBARA
      PASAI-SAN PEDRO1 -- JUAN KARLOS ALDUNTZIN - PELLO IBARGARAI
      SEGURA4 -- IÑAKI ZABALO – URKO LARREA
      ZALDIBIA2 -- IDOIA ARISTI – IXA  LIZARRAGA
      ZEGAMA1 -- AITOR AZURMENDI "ROKI"– KOLDO OTAEGI
      ZEGAMA2 -- AITOR ARAKAMA – MIKEL GOIBURU "MASTER"
      ZUMAIA 4 -- GORKA MURILLO – OIER MORA
      ZUMARRAGA2 -- GORKA ARRATIBEL – GORKA HOLGADO

    BIZKAIA: 16 bikote

    1 - IBARREKOLANDA 2 AITOR CARRAL - KARMELO CARRAL
    2 - BERMEO JABI "OTXOTE" - JOSI ARRIEN
    3 - ERREKALDE 1 JUANRA LAISEKA - POTO APARICIO
    4 - MUNTIBAR ALEX DUQUE - JOSE LUIS ENBEITA
    5 - GERNIKA JAIME BILBAO  - JOSE ANTONIO ORTIZ
    6 - ZEBERIO LEO BARAÑANO - AITOR BASTERRA
    7 - ERROMO 3 ALBERTO LUCAS - DOMINGO UGARTE
    8 - ZORNOTZA 3 ENEKO SILVA -  MIKEL TXARTERINA
    9 - LEZAMA 1 IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    10 - ERREKALDE 2 JOSU IBARRA - MORO RABAGO
    11 - ALGORTA 3 MARIO SARRIA - JAVI SARRIA
    12 - LEKEITIO PEKE DIAZ - JOSERRA ZABALA
    13 - LEZAMA 2 ALBERTO RODRIGUEZ - ROBERTO LIEBANA
    14 - ISPAZTER AITOR OKAMIKA - LUIS ANGEL ABOITIZ
    15 - ERREKALDE 3 TEO CORIA - JON ANDIKOETXEA
    16 - LEZAMA 3 JOKIN BILBAO - ANGEL OLEA

    NAFARROA GARAIA: 32 bikote

    1 - ARROSADIA (S FERMIN) 10 -- DAVID ZENOZ   -   ENDIKA  SOTO
    2 - BARAÑAIN  8 -- ALVARO HUARTE   -  EDER MENDOZA
    3 - PUIU -- BARAS  ESPINAL   -   ALFONSO  LABAT
    4 - ARROSADIA (S FERMIN) 11 -- MIKEL MUTILVA   -   MAYO
    5 - ZANGOTZA  3 -- MIGUEL  GALISTEO   -   OSCAR  GARCES
    6 - LAKUNTZA -- JOSE JULIAN GARZIANDIA   -   JULIAN  MARTIARENA
    7 - LEITZA   2 -- JOSETXO  ZABALETA   -   IOSEBA LAZKANO
    8 - ARROSADIA (S  FERMIN)  14 -- ALFONSO  GASKO   -   MIKEL
    9 - TXANTREA   3 -- FERMIN     -     SATUR
    10 - LIZARRA   2 -- MIKEL  VIÑUALES   -   MIKEL  KOLOMO
    11 - ZIORDI   1 -- KOLDO  MENDINUETA   -   A BERASTEGI
    12 - ARROSADIA (S FERMIN)  15 -- ZIAURRIZ  -   IÑIGO
    13 - ARROSADIA (ZABALDI)   1 -- ANGEL  IRIARTE   -   ALFREDO  MUGETA
    14 - GOIZUETA  2 -- MERTXE      -   FERMIN
    15 - ETXARRI  ARANATZ   2 -- XABAT  GOIKOETXEA   -   KOLDO BARANDALLA
    16 - TXANTREA   2 -- IBAI  BERROGI   -   IÑAKI  CESTAU
    17 - SUNBILLA  1 -- JOSE M GALAIN   -   JOSE LUIS AGIRRE
    18 - ZANGOTZA  2 -- IÑIGO  IBAÑEZ   -   BRUNO  CARLOS
    19 - BARAÑAIN   6 -- IÑAKI  NIETO   -  ANDONI   URBIETA
    20 - BARASOAIN  1 -- DANIEL  GONZALEZ   -   IBAN  EZKURRA
    21 - ERRATZU  2 -- ALAZNE  UNTXALO   -   MARKOS  AIZPURUA
    22 - BURLATA   3 -- ANDER  MINA   -   UNAI  OTXOA
    23 - ARROSADIA (S FERMIN)  13 -- OTANO          -  RAFA
    24 - BARAÑAIN   3 -- JAVIER  URRA   -   IÑAKI LOPEZ ZUBIKARAI
    25 - ALDE ZAHARRA  9  (IRRINTZI) -- MIKEL  ANZIZAR   -   GOÑI
    26 - IRURTZUN -- MIKEL  OLLO   -   IÑAKI  ITURRALDE
    27 - LESAKA -- GONZALEZ        -   ALCALDE
    28 - UHARTE  IRUÑA  2 -- AFONSO  RENTERO   -   JORGE
    29 - ARAZURI    2 -- ARITZ  ETXEBERRIA  - MIGUEL  LARA
    30 - GALAR (ESKIROTZ)  1 -- JESUS BIDERGAIN   -   DAVID  ARANGUREN
    31 - ARROSADIA   6 -- PEDRO        -   ALVARO
    32 - ALDE ZAHARRA  7 (LA TORTILLA) -- PEDRO  PEREZ  -   CRISTINA

    BEHE NAFARROA: 14 bikote

    1 - BANKA 1  -- JUANIKOTENA FRANTXOA - JUANIKOTENA JEAN
    2 - BIDARRAI 1  -- IBAROLA PAXCAL - IBAROLA DAVID
    3 - HELETA 1 -- POCHELU JEAN-BAPTISTE - ETCHEBARNE MICHEL
    4 - LASA 5 -- MOUSTIRATS JEAN-MARC - MOUSTIRATS JOANNA
    5 - GARAZI 2 -- INDA - CABALCAGARAY
    6 - BAIGORRI 1 -- GARAICOTCHEA - BIDEGAIN
    7 - BANKA 2 -- ALBISTUR - MUNDUATE
    8 - DONAPALEU 3  -- LABORDE ANNE-MARIE - LABORDE CHRISTIAN
    9 - HELETA 3 -- SARHY IRÈNE  - SARHY ALAIN
    10 - GARAZI 4 -- HANDY PEIO  - HERLAX ANTTON
    11 - LARZABALE 4 -- ARSAUT - MULAS
    12 - HELETA 6 -- POCHELU JÈROME - POCHELU MAYALEN
    13 - LARZABALE 6 -- STE MARIE - MENBREDE
    14 - DONAPALEU 1 -- AGUERRE PHILIPPE - PREBENDEPETTAN

    ZUBEROA: 6 bikote

    1 - MAULE 2 -- BEDECARRATZ - MUGURDOY
    2 - ATHARRATZE 2 -- LOPE - GARAT
    3 - MAULE 3 -- GOEYENEXPE - PATAGOYTI
    4 - URDIÑARBE 1 -- LUICUIX – KARRIKIBORDE
    5 - OZAZE 1 -- INCAGARAY – DELIAS
    6 - ATHARRATZE 3 -- JONNET - IRIART

    LAPURDI: 12 bikote 

    1 - HAZPARNE -- REVOREDO - HIRIGOYEN
    2 - AZKAINE -- ELIZALDE - LAFITTE
    3 - MIARRITZE -- HEGOAZ - COSCARAT
    4 - BIRIATU -- PETRIARK - URRIZA
    5 - DONIBANE LOHITZUN -- CHRISTINE - MADELAINE
    6 - DONIBANE LOHITZUN -- THAREAU - CHANTAL
    7 - AZKAINE -- CAPDEVIELLE - LADEBAT
    8 - BAIONA -- DE OLIVERA - LURO
    9 - BAIONA -- POCHELU - RICHARD
    10 - BAIONA -- JUNCA - MESPLEDE
    11 - URRUÑA -- DUPEROU - BEREAU
    12 - URRUÑA -- RAMUNTXO - XERAR

    ARGAZKIAK: ARABAko kanporaketa

    EHmus ARABAko finala 2017

    ARGAZKIAK: GIPUZKOAko kanporaketa

    EHmus Gipuzkoako Finala 2017

    ARGAZKIAK: BIZKAIAko kanporaketa

    EHmus BIZKAIA finala 2017

    ARGAZKIAK: NAFARROAko kanporaketa

    EHmus NAFARROAko finala

    ARGAZKIA: BEHE NAFARROAko txapeldunak

     EHmus BEHE NAFARROA finala 2017

    ARGAZKIA: LAPURDIko txapeldunak

     <2017 EHmus Lapurdiko finala

     

    • Arabako txapelduna
    • Nafarroa Garaiko txapeldunak
    • Gipuzkoako txapeldunak
    • Bizkaiko txapeldunak
    • Lapurdiko txapeldunak
    • Behe Nafarroako txapeldunak
    2017, otsailak 25
    Nagusiak;
2017, uztaila
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
     1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
      
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak