• Martxoaren 25ean Euskal Herriko Mus Txapelketaren finala Anoetan

    2017ko martxoaren 25ean Gipuzkoako Anoeta herrian jokatuko da Euskal Herriko IX. Mus Txapelketako final nazionala. Bertan, zazpi herrieldetako finaletan sailkaturiko 128 bikote onenen arteko nor gehiagoka jokatuko da. Euskal Herriko txapela eramateaz gain beste hainbat sari ere jasoko dituzte bertaratutakoen. Hona eguneko egitaraua eta argibideak.

    Gipuzkoako Tolosaldea eskualdean kokatzen da Anoeta, Donostiatik 24 km-ra eta Tolosatik 3 km-ra zehazki. 2000 biztanle eskaseko herri euskalduna dugu. N-1 errepidearekin lotura zuzena du Iruratik eta herri erdialdean tren geltokia ere badu. Hemen duzue kokapen zehatzaren mapa.

    EGITARAUA eta ARGIBIDEAK

    Anoetako herriko plazan, Anoetako Udalaren aurrean karpa bat montatuko dugu eta bertan ospatuko da, txapelketa.

    • 8:00etatik 9:00etara IZEN EMATEA eta kafea (Parte hartzaile guztiek pasa beharko dute izen emate mahaitik, bikotean aldaketarik balego aurrez jakinarazi behar dute whatxap bidez 644228817 telefonora)
    • 9:30etan  HARRERA EKITALDIA
    • Ondoren,  finaleko lehen fasea edo LIGILLA faseari hasiera emango diogu.
    • 11:00ak inguruan HAMAIKETAKOA
    • 11:30ak ingururako bigarren fasea edo KANPORAKETA faseari hasiera ematea espero dugu.
    • 12:00etan EUSKAL HERRIKO I. MUS AZKARRA abiatuko da. Txapelketatik at geratu diren bikoteak nahiz bertaratzen den orok parte hartu ahal izango du modu azkarrean jokatuko den azpi txapelketa honetan. 5€ balioko du izen emateak eta 12ak baino lehen izena eman beharko da.
      • Sariak: Garai ikurrak eta bertako produktuez hornitutako 8 otar eder lehen sailkatuentzako.
    • 14:00etan HERRI BAZKARIA eta bazkalondoan KANTU JIRAk alaituko du bazkalondoan.
    • Iluntzeko 19:00ak inguruan kantaldia MEJIKORTXOrekin.
    • 20:30ak ingururako espero da finala eta zuzeneko emisioa eskainiko da karpan, arratsaldeko saioa Udaletxean jokatuko da muserako behar adina lasaitasun lortze aldera.

    EUSKAL HERRIKO IX. MUS TXAPELKETAKO 128 BIKOTE FINALISTAK

    ARABAtik sailkaturiko 16 bikoteak:

    A1 - ZIGOITIA -- JORGE VITERI - JAVIER BAREÑA
    A2 - ARTZINIEGA -- ALBERTO MEZKORTAETA - JOSÉ ANGEL CANTERA
    A3 - AMETZAGA -- NATXO RUIZ - JOSÉ LUIS BASTIDA
    A4 - LAUDIO -- EDER ORRUÑO - RAFA GARCÍA
    A5 - AGURAIN  -- GARI*- ENEKO MURGIONDO Ordezkoa*: Iñigo Lauzurika
    A6 - ESKUERNAGA -- ZIPO - JASONE
    A7 - GASTEIZ (ERDIALDEA) -- SANTI MANRIQUE - IBAN CALLE
    A8 - AGURAIN 2 -- JON BIKU - JOSU ZUFIAU
    A9 - KANPEZU -- GABIKA - PABLO
    A10 - MIRANDA DE EBRO -- FAURE SALAZAR - KIKE FERNÁNDEZ
    A11 - AMURRIO -- TXOMIN UNANUE - JOSÉ JUAN UGARTE
    A12 - GASTEIZ (ZABALGANA) -- JOSÉ BASALDUA - TOÑO DÍAZ
    A13 - SAMANIEGO -- JAVIER BADILLO - BARTOLO LARREA
    A14 - IZARRA -- RAFAEL VELASCO - JOSÉ ESTEBAN LACONCHA
    A15 - TREBIÑU ARGOTE -- KIKE GONZALE - IBAN SAENZ
    A16 - ANTEZANA -- AITOR CUADRADO - ARKAITZ GARTZIA

    GIPUZKOAtik sailkaturiko 32 bikoteak:

    G1 -- ANOETA3 -- UNAI IBARZABAL TOLOSA - JOKIN TOLOSA ZABALA* Ordezkoa*: Beñat Sainz
    G2 -- TOLOSA -- JOXE MARI BELDARRAIN - FERMIN ASENSIO
    G3 -- ORMAIZTEGI1 -- ARITZ  AZPIAZU - ANDRES AZPIAZU
    G4 -- IKAZTEGIETA2 -- UNAI EIZMENDI - XABI GOIKOETXEA
    G5 -- IBARRA3 -- KOLDO* - MARTIN LLORENTE *Ordezkoa: Josu Iparragirre
    G6 -- ZESTOA 1 -- IÑAKI ALBERDI – JOSE VALOR
    G7 -- VILLABONA1 -- AITOR MAKAZAGA - JUAN IRAOLA
    G8 -- GETARIA 2 -- ANDER KEREJETA - UNAI URBIZU
    G9 --AMEZKETA – UGARTE -- ALOÑA GARCIA - MIGUEL ANGEL GARCIA
    G10--ANOETA1 -- IBAI - JOXEMARI
    G11--ANTZUOLA2 -- BERNI KORTABARRIA - JUANSHI ARISTI
    G12--BERASTEGI -- XABIER SARALEGI - ANDONI AZPIROZ
    G13--EIBAR1 -- JON ZUBIZARRETA - IOSU PLAZAOLA
    G14--EIBAR2 -- JON DE CASTRO - AITOR OGIZA
    G15--EZKIO -- FELIX ETXEBERRIA – JON MUÑOZ
    G16--LASARTE1 -- BEÑAT ESNAOLA - XABIER ARTEAGA
    G17--LASARTE2 -- JAVIER SOLCHAGA* - ALEXANDER RODRIGUEZ Ordezkoa*: Jon Begiristain
    G18--LAZKAO1 -- ASIER HERRERO - GORKA HERRERO
    G19--LEABURU -- JABI REZOLA* - AXIER ARISTONDO* Ordezkoak**:Goar Jimenez - Ander Amundarain
    G20--LEGAZPI 1 -- JOSEBA GABILONDO – JOSEBA TELLERIA
    G21--LIZARTZA1 -- PELLO OLANO - TOMAS
    G22--LIZARTZA2 -- ANGEL SANTOS - LONTXO GOIKOETXEAUNDIA
    G23--ORIO -- XABIER SOROA – XABIER MURUA
    G24--PASAI-DONIBANE1 -- JOSU BENGOETXEA*- BERNABE BENGOETXEA Ordezkoa*: Iñaki Mancisidor
    G25--PASAI-DONIBANE2 -- AITOR SEIN - ENEKO BARBARA
    G26--PASAI-SAN PEDRO1 -- JUAN KARLOS ALDUNTZIN - PELLO IBARGARAI
    G27--SEGURA4 -- IÑAKI ZABALO – URKO LARREA
    G28--ZALDIBIA2 -- IDOIA ARISTI – IXA  LIZARRAGA
    G29--ZEGAMA1 -- AITOR AZURMENDI "ROKI"– KOLDO OTAEGI
    G30--ZEGAMA2 -- AITOR ARAKAMA – MIKEL GOIBURU "MASTER"
    G31--ZUMAIA 4 -- GORKA MURILLO – OIER MORA
    G32--ZUMARRAGA2 -- GORKA ARRATIBEL – GORKA HOLGADO

    BIZKAItik sailkaturiko: 16 bikoteak:

    B1 - IBARREKOLANDA 2 AITOR CARRAL - KARMELO CARRAL
    B2 - BERMEO JABI "OTXOTE" - JOSI ARRIEN
    B3 - ERREKALDE 1 JUANRA LAISEKA - POTO APARICIO
    B4 - MUNTIBAR ALEX DUQUE - JOSE LUIS ENBEITA
    B5 - GERNIKA JAIME BILBAO  - JOSE ANTONIO ORTIZ
    B6 - ZEBERIO LEO BARAÑANO - AITOR BASTERRA
    B7 - ERROMO 3 ALBERTO LUCAS - DOMINGO UGARTE
    B8 - ZORNOTZA 3 ENEKO SILVA -  MIKEL TXARTERINA
    B9 - LEZAMA 1 IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    B10 - ERREKALDE 2 JOSU IBARRA - MORO RABAGO
    B11 - ALGORTA 3 MARIO SARRIA - JAVI SARRIA* Ordezkoa: Pablo Iglesias
    B12 - LEKEITIO PEKE DIAZ - JOSERRA ZABALA
    B13 - LEZAMA 2 ALBERTO RODRIGUEZ - ROBERTO LIEBANA
    B14 - ISPAZTER AITOR OKAMIKA* - LUIS ANGEL ABOITIZ Ordezkoa*: Iñaki Lejardi
    B15 - ERREKALDE 3 TEO CORIA - JON ANDIKOETXEA
    B16 - LEZAMA 3 JOKIN BILBAO - ANGEL OLEA

    NAFARROA GARAItik sailkaturiko 32 bikoteak:

    N1 - ARROSADIA (S FERMIN) 10 -- DAVID ZENOZ   -   ENDIKA  SOTO
    N2 - BARAÑAIN  8 -- ALVARO HUARTE   -  EDER MENDOZA
    N3 - PUIU -- BARAS  ESPINAL   -   ALFONSO  LABAT
    N4 - ARROSADIA (S FERMIN) 11 -- MIKEL MUTILVA   -   MAYO
    N5 - ZANGOTZA  3 -- MIGUEL  GALISTEO   -   OSCAR  GARCES
    N6 - LAKUNTZA -- JOSE JULIAN GARZIANDIA   -   JULIAN  MARTIARENA
    N7 - LEITZA   2 -- JOSETXO  ZABALETA   -   IOSEBA LAZKANO
    N8 - ARROSADIA (S  FERMIN)  14 -- ALFONSO  GASKO* -  MIKEL Ordezkoa*: Aritz
    N9 - TXANTREA   3 -- FERMIN     -     SATUR
    N10 - LIZARRA   2 -- MIKEL  VIÑUALES * -   MIKEL  KOLOMO Ordezkoa*: Xabier Miñano
    N11 - ZIORDI   1 -- KOLDO  MENDINUETA   -   A BERASTEGI
    N12 - ARROSADIA (S FERMIN)  15 -- ZIAURRIZ  -   IÑIGO
    N13 - ARROSADIA (ZABALDI)   1 -- ANGEL  IRIARTE   -   ALFREDO  MUGETA
    N14 - GOIZUETA  2 -- MERTXE      -   FERMIN
    N15 - ETXARRI  ARANATZ   2 -- XABAT  GOIKOETXEA   -   KOLDO BARANDALLA
    N16 - TXANTREA   2 -- IBAI  BERROGI* - IÑAKI  CESTAU Ordezkoa*: Onatz Almaraz
    N17 - SUNBILLA  1 -- JOSE M GALAIN   -   JOSE LUIS AGIRRE
    N18 - ZANGOTZA  2 -- IÑIGO  IBAÑEZ   -   BRUNO  CARLOS
    N19 - BARAÑAIN   6 -- IÑAKI  NIETO   -  ANDONI   URBIETA
    N20 - BARASOAIN  1 -- DANIEL  GONZALEZ   -   IBAN  EZKURRA
    N21 - ERRATZU  2 -- ALAZNE  UNTXALO   -   MARKOS  AIZPURUA
    N22 - BURLATA   3 -- ANDER  MINA   -   UNAI  OTXOA
    N23 - ARROSADIA (S FERMIN)  13 -- OTANO          -  RAFA
    N24 - BARAÑAIN   3 -- JAVIER  URRA   -   IÑAKI LOPEZ ZUBIKARAI
    N25 - ALDE ZAHARRA  9  (IRRINTZI) -- MIKEL  ANZIZAR   -   GOÑI
    N26 - IRURTZUN -- MIKEL  OLLO   -   IÑAKI  ITURRALDE
    N27 - LESAKA -- GONZALEZ*-ALCALDE* Ordezkoak**: Juanjo Irazoki - Iñigo Telletxea
    N28 - UHARTE  IRUÑA  2 -- AFONSO  RENTERO   -   JORGE
    N29 - ARAZURI    2 -- ARITZ  ETXEBERRIA  - MIGUEL  LARA
    N30 - GALAR (ESKIROTZ)  1 -- JESUS BIDERGAIN   -   DAVID  ARANGUREN
    N31 - ARROSADIA   6 -- PEDRO        -   ALVARO
    N32 - ALDE ZAHARRA  7 (LA TORTILLA) -- PEDRO  PEREZ  -   CRISTINA

    BEHE NAFARROAtik sailkaturiko 14 bikoteak:

    BN1 - BANKA 1  -- JUANIKOTENA FRANTXOA - JUANIKOTENA JEAN
    BN2 - BIDARRAI 1  -- IBAROLA PAXCAL - IBAROLA DAVID
    BN3 - HELETA 1 -- POCHELU JEAN-BAPTISTE - ETCHEBARNE MICHEL
    BN4 - LASA 5 -- MOUSTIRATS JEAN-MARC - MOUSTIRATS JOANNA
    BN5 - GARAZI 2 -- INDA - CABALCAGARAY
    BN6 - BAIGORRI 1 -- GARAICOTCHEA - BIDEGAIN
    BN7 - BANKA 2 -- ALBISTUR - MUNDUATE
    BN8 - DONAPALEU 3  -- LABORDE ANNE-MARIE - LABORDE CHRISTIAN
    BN9 - HELETA 3 -- SARHY IRÈNE  - SARHY ALAIN
    BN10 - GARAZI 4 -- HANDY PEIO  - HERLAX ANTTON
    BN11 - LARZABALE 4 -- ARSAUT - MULAS
    BN12 - HELETA 6 -- POCHELU JÈROME - POCHELU MAYALEN
    BN13 - LARZABALE 6 -- STE MARIE - MENBREDE
    BN14 - DONAPALEU 1 -- AGUERRE PHILIPPE - PREBENDEPETTAN

    ZUBEROAtik sailkaturiko: 6 bikoteak:

    Z1 - MAULE 2 -- BEDECARRATZ - MUGURDOY
    Z2 - ATHARRATZE 2 -- LOPE - GARAT
    Z3 - MAULE 3 -- GOEYENEXPE - PATAGOYTI
    Z4 - URDIÑARBE 1 -- LUICUIX – KARRIKIBORDE
    Z5 - OZAZE 1 -- INCAGARAY – DELIAS
    Z6 - ATHARRATZE 3 -- JONNET - IRIART

    LAPURDItik sailkaturiko 12 bikoteak

    L1 - HAZPARNE -- REVOREDO - HIRIGOYEN
    L2 - AZKAINE -- ELIZALDE - LAFITTE
    L3 - MIARRITZE -- HEGOAZ - COSCARAT
    L4 - BIRIATU -- PETRIARK - URRIZA
    L5 - DONIBANE LOHITZUN -- CHRISTINE - MADELAINE
    L6 - DONIBANE LOHITZUN -- THAREAU - CHANTAL
    L7 - AZKAINE -- CAPDEVIELLE - LADEBAT
    L8 - BAIONA -- DE OLIVERA - LURO
    L9 - BAIONA -- POCHELU - RICHARD
    L10 - BAIONA -- JUNCA - MESPLEDE
    L11 - URRUÑA -- DUPEROU - BEREAU
    L12 - URRUÑA -- RAMUNTXO - XERAR

    OHARRA: Martxoaren 25ean, sailkatu guztiek pasa beharko dute izen emate mahaitik, bikotean aldaketarik balego aurrez jakinarazi behar dute whatxap bidez 644228817 telefonora.

    EUSKAL HERRIKO IX. MUS TXAPELKETAKO SARIAK

    FINALEKO TXAPELDUNAK:

    • TXAPELAK eta GARAI IKURRAK.
    • 3.000 EURO esku dirutan.
    • NAZIOARTERA* BIDAIA lau lagunentzat (Karibera dena barne)

    GARAI IKURRATXAPELATXEKEA

    FINALEKO TXAPELDUN ORDEAK:

    • GARAI IKURRAK.
    • 1.500 EURO esku dirutan.
    • NAZIOARTERA* BIDAIA bi lagunentzat (Kanariar Uharteetara)

    GARAI IKURRATXEKEA

    FINALEKO 3. BIKOTE SAILKATUA:

    • 750 EURO esku dirutan.
    • ASTEBURUKO EGONALDIA* lau lagunentzat.
    • 2 sagardo pack

    TXEKEA

    FINALEKO 4. BIKOTE SAILKATUA:

    • 500 EURO esku dirutan.
    • Euskaraz ikasteko URTE OSOKO BI MATRIKULA. (AEKren eskutik)
    • 2 sagardo pack

    txekea EUSKARAZ IKASTEKO MATRIKULA

    FINALEKO 5etik 8. BIKOTE SAILKATUENTZAT:

    • Bikoteko 250 EURO esku dirutan.
    • 2 sagardo pack

    FINALEKO 9etik 16. BIKOTE SAILKATUENTZAT:

    • Bikoteko 100 EURO esku dirutan.
    • 2 sagardo pack

    FINALEKO PARTE HARTZAILE BAKOITZARI:

    • OROIGARRI gisa kamixeta bat oparituko zaio.

     

    2017, martxoak 25
    Nagusiak;
2017, uztaila
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
     1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
      
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak