• Txapelak buruan, muslariak Uztaritzera begira

    Araba, Bizkaia, Zuberoa Lapurdi, Gipuzkoa eta Nafarroa Garaiko herrialdeko finalak ospatu dira. Martxoaren 3an Behe Nafarroako Donapaleun burutuko den finalarekin zazpi herrialdetako muslariak Uztaritzera begira jarriko dira. Martxoaren 10ean Lapurdiko herrian burutuko bait da Euskal Herriko X. Mus Txapelketaren final nazionala.

     

    Datuak jaso ahala albiste hau eguneratuko dugu. Uztaritzeri buruzko informazioa nahi baduzu, hona hemen.

     

    Hemen bilduko ditugu finalerako sailkatu diren muslarien izen abizenak, zorionak denoi.

     

    EUSKAL HERRIKO X. MUS TXAPELKETAko FINAL NAZIONALERA SAILKATUAK:

    ARABA

    A 1 - ARAMAIO - ANA MARI ARRIZABALAGA - ELENA ARRIZABALAGA
    A 2 - AGURAIN 1 - JAVI RUIZ DE EGINO - RAUL LOPEZ DE URALDE
    A 3 - ARAMAIO 1 - RAMÓN NAFARRATE - AMAIA BELLOSO
    A 4 - MIRANDA 1 - ALBERTO SALAZAR - JONATAN JIMENEZ
    A 5 - AMETZAGA 2 - MIKEL EGILUZ - IKER DURANA
    A 6 - GASTEIZ-AVENIDA 2 - VICTOR SEVILLA – DANI CANEDO
    A 7 - ARGOTE 1 - KIKE GONZALEZ - TXABO SAENZ
    A 8 - ARGOTE 2 - VANESSA PIEROLA - CESAR  SOTO
    A 9 - BITORIANO 1 - IÑAKI CANTON - ALBERTO CANTON
    A 10 - BARANBIO 1 - TXOMIN UNANUE - IÑIGO GOIKOLEA
    A 11 - LEGUTIO 1 - ALFONSO ATXAGA - LUIS GABIÑA
    A 12 - LEGUTIO 2 - CARLOS OTXOA DE ETXAGUEN – LORENZO NIETO
    A 13 - KONTRASTA 1 - AITOR ARMENTIA - EDUARDO PZ DE EULATE
    A 14 - ESKUERNAGA 2 - JASONE HUICI - MARTA AMELIBIA
    A 15 - ARTZENIAGA 1 - ARKAITZ CARRAZABAL - JOSE LUIS HERNANDEZ
    A 16 - ARTZENIAGA 2 - JOSE ANGEL CANTERA - ROBERTO FERNANDEZ
    A 17 - AKOSTA 2 - JORGE VITERI – JAVI BAREÑA
    A 18 - GASTEIZ ZABALGANA 1 - RAFA LAVIN – FERNANDO PZ. AGIRRE

     

    BEHE NAFARROA

    BN 1 - BANKA 3 - PATRICK OCAFRAIN - JEAN-MARIE OCAFRAIN
    BN 2 - BAIGORRI 1 - MARCEL SAUSSIE - MATHIEU LURO
    BN 3 - BIDARRAI 2 - JEAN-JACQUES ITHOROTS -  JOKIN MAITIA
    BN 4 - BIDARRAI 1  PASCAL IBAROLA - DAVID IBAROLA
    BN 5  LASA 6 - PIERRE IRIBARNE - DOMINIQUE ITHURALDE
    BN 6 - LARZABALE 2 - BENAT LAGOURGUE - FRANTXOA AYCAGUER
    BN 7 - DONAMARTIRI 2 - GUILLAUME GUELLE - EMILIE ETCHEVERRY
    BN 8 - LASA 1   - JEAN-MICHEL MOCHO - JEAN-CLAUDE INCHAUSPE
    BN 9 - BAIGORRI 2 - JEAN - PAUL BASTERRETCHE - AUDREY BASTERRETCHE
    BN 10 - HELETA 2 - TTOTTE LOPEZ - MATTIN GARAT
    BN 11 - AIHERRA 2 - ROGER MENDIONDO - PIERRE MENDIONDO
    BN 12 - DONAMARTIRI 3 - MAITE PARIS - CELINE IROLA
    BN 13 - LASA 2 - JEFF ARABIT - NADINE BIDONDO
    BN 14 - LARZABALE 3 - CATHY HARISCAIN - LEONIE GARIADOR
    BN 15 - ALDUDE 2 - BENAT LAXAGUE - GILBERT ARRETCHE
    BN 16 - DONAPALEU 5 - MAURICE LACOSTE - JEAN-BAPTISTE ALKAT
    BN 17 - AIHERRA 1 - ALAIN SEILLAN - HUBERT SEILLAN
    BN 18 - DONAPALEU 1 - DAVID MERCAPIDE - XAVIER MERCAPIDE

    BIZKAIA

    B 1 - LEZAMA 3 - JOKIN BILBAO - IGOR SERRANO
    B 2 - ERREKALDE2 - RITXAR ORTE - LUIS MONZON
    B 3 - MUNDAKA - JABI MARTINEZ - ANTONIO JIMENEZ
    B 4 - ZEBERIO - TXOMIN UNTZAGA - IBAI PEREZ
    B 5 - ERREKALDE3 - AMAIA BILBAO - GURU CAMPOREDONDO
    B 6 - LEZAMA2 - IKER  LEJONA - UNAI ATXUTEGI
    B 7 - AMOROTO - UGAITZ ITURRARAN - EGOITZ LERTXUNDI
    B 8 - ERREKALDE1 - JUANRA LAISEKA - DIONISIO APARICIO "POTO"
    B 9 - ZORNOTZA3 - INAKI ZAUTUA - JOSE RAMON LARRUZEA
    B 10 - LEZAMA1 - IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    B 11 - BERMEO - IÑIGO URRESTI - IGOR AZPILLAGA
    B 12 - LUMO - JAIME BILBAO - JOSE ANTONIO ORTIZ

    LAPURDI

    L 1 - AZKAINE  - LONDAITZ   MATHIEU – SCHWANKE   TOM
    L 2 - AZKAINE - AGUIRREVIRIA   ISIDRO  –  MASCOTENA  JEAN BAPTISTE
    L 3 - URRUÑA - URRUTIA BORDA EDURNE  –  URRUTIA BORDA RAMUNTXO
    L 4 - SARA - MUGICA  CHRISTIAN  -  ZUBIRIA  PANTXO
    L 5 - DONIBANE LOHITZUN - ERRANDONEA CHRISTINE  –  ITURRIA MADELAINE
    L 6 - BAIONA - ARDOHIN   REMI     -     NOBLIA  ANDRE
    L 7 - BAIONA - DARIGOL   MARCEL   -   BELOSTEGUY  JEAN
    L 8 - HAZPARNE - MINJOU CHRISTIAN    -    BERHONDO  NICOLAS
    L 9 - HAZPARNE - ERGUY   CHRISTIAN   -   NARP  JEAN LOUIS
    L 10 - HAZPARNE - LARRE   FRANCOIS   -   HARAN  ANDRE
    L 11 - HAZPARNE - POYDESUS  JEAN  MICHEL   -    POYDESUS  ANDREA
    L 12 - HAZPARNE - GOUTENEGRE  JEROME     -     ARZAC  SEBASTIEN

    GIPUZKOA

    G 1 - ANTZUOLA2 - JOSEBA AZKARATE - CLAUDIO CABRERA
    G 2 - ANOETA1 - BEÑAT SAINZ – UNAI IBARZABAL
    G 3 - EZKIO - TXOMIN BIDEGAIN – XIMON IDIAKEZ
    G 4 - DONOSTIA-INTXAURRONDO - JOSEBA OUTEIRAL - HARITZ JIMENEZ
    G 5 - LEABURU - IBAN AMUNDARAIN – LONTXO GOIKOETXEANDIA
    G 6 - ITZIAR1 - JOSEBA MIRENA ARANGUREN - XABIER UDABE
    G 7 - ASTEASU1 - URKO ARIZETA – JULEN AIZPURU
    G 8 - ORIO - BITTOR ANDRES - JOKIN SALSAMENDI
    G 9 - ADUNA - ENEKO ZABALA - EKAITZ OTEGI
    G 10 - ALEGIA - JUAN MIGEL LOIDI – LURDES TOLOSA
    G 11 - ALTZO - AITOR MURUA - BEÑAT BELOKI
    G 12 - ANOETA2 - UNAI BENGOA – IGOR OLANO
    G 13 - ANTZUOLA4 - XABI IPARRAGIRRE - ION ETXEZARRETA
    G 14 - BEASAIN-ARRIARAN 2 - BEÑAT OREGI - ARITZ ARANBURU
    G 15 - BERGARA1 - LUIS IRABIER – VICENTE URIBESALGO
    G 16 - BERGARA2 - JOSEMANUEL ELKOROBEREZEIBAR – JOSEANTONIO ALBERDI
    G 17 - BERGARA4 - DOROTEO VAZ – EDUARDO ORTIZ DE JOCARO
    G 18 - DONOSTIA-EGIA - JOSETXO ETXEBERRI – MIKEL BENAITO
    G 19 - GABIRIA1 - IÑIGO IGARZABAL – EÑAUT ASURABARRENA
    G 20 - IDIAZABAL2 - JON ORMAZABAL GOENAGA - PELLO GARIN IBARBIA
    G 21 - LAZKAO1 - IÑAKI OSES - ARKAITZ GOROSTIXU
    G 22 - LEGAZPI 1 - JOSEBA GABILONDO – JOSEBA TELLERIA
    G 23 - LEZO1 - JON ARRUTI - KONTXI ARRUTI
    G 24 - SEGURA2 - IKER AIZPEOLEA - BEÑAT ELORTZA
    G 25 - SEGURA3 - JOSEMAUEL GARAIALDE - IÑAKI GARAIALDE
    G 26 - SORALUZE1 - IÑAKI ARANBERRI – JON ALTUNA
    G 27 - TOLOSA1 - JOXE MARI BELDARRAIN –JULIAN BLANCO
    G 28 - URRETXU - JON IMAZ – JULEN ETXEBERRIA
    G 29 - USURBIL - MIKEL ARANBURU - JUAN MANUEL MARTíN
    G 30 - VILLABONA1 - EÑAUT ZELARAIN – ANDER JAUREGI
    G 31 - ZALDIBIA1 - JEXUX JAUREGI ALTZO TXIKI - JOXI ETXEBERRIA
    G 32 - ZALDIBIA2 - AITOR JAUREGI - MIKEL LULOAGA LULU

    NAFARROA GARAIA

    NG 1 - LEITZA  4 - IORITZ OIARZABAL - ASIER GIL
    NG 2 - IRATXETA - ZALA GILLEN – JOSU  DIEZ “FLEKI”
    NG 3 - BURLATA 2 - ANSELMO IRURITA – ESTEFANIA IRURITA
    NG 4 - ELIZONDO 1 - JOSELU RETEGI - JUBERA
    NG 5 - AEZKOA (AUZPERRI) - CARLOS SARAGUETA - IÑAKI SARAGUETA
    NG 6 - JAUNTSARAS - PELLO DORAI - PATXI BIURRARENA
    NG 7 - IRUÑA  AZPILAGAÑA 3 - MIKEL ZENOZ – JOSEBA REVUELTA
    NG 8 - IGOA - IÑAKI EÑAUT   - AINGERU ETAIO
    NG 9 - BARAÑAIN 2 - XABIER URRA – IÑAKI  ZUBIKARAI
    NG 10 - TAFALLA  1 - JAVI ELIA - DANI ELIA
    NG 11 - IRUÑA A ZAHARRA 4 ARRANO - IOSU ARMENDARIZ -KARLOS IZU
    NG 12 - LEITZA 2 - IBAI URBIETA –J MARI  URBIETA
    NG 13 - UHARTE IRUÑEA 1 - JUAN RENTERO - JORGE HERNAEZ
    NG 14 - LEKUNBERRI - JULEN ZUBELDIA - XUBAN ARMENDARIZ
    NG 15 - LEITZA 1 - JOSETXO ZABALETA - JUAN C. ERREGE
    NG 16 - IRUÑA AZPILAGAÑA 2 - JOSU PEREZ DE OBANOS - ENEKO MARKOS
    NG 17 - GOIZUETA 1 - ALAIN OIARTZABAL  - IBAN ESKUDERO
    NG 18 - AZPILAGAÑA 1 - PEPA PAGOLA - NAGORE AZKARATE
    NG 19 - ARROSADIA (ORDEZKOA) - XABI - GORKA
    NG 20 - BURLATA 3  (Toskana) - JUAN AGIRRE – GOIO ALVAREZ
    NG 21 - IMOTZ  (Etxaleku) - JOSE RAMON BELOKI - MARZELO BELOKI
    NG 22 - ARBIZU 1 - ENEKO LAZKOZ - ALAIN BERASTEGI
    NG 23 - ATARRABIA   1 - PEIO BIDAURRETA - JUAN ARRAIZA
    NG 24 - ALTSASU 1 - JON - JOAN MARIÑELARENA
    NG 25 - BARAÑAIN 1 - LOURDES  MITXAUS  - MILA  URBIETA
    NG 26 - IZABA (ERRONKARI) - MIKEL BAINES - IBAN ZALGIZURI
    NG 27 - IRUÑA  ARROSADIA  3 - MIKEL ALASTUEY - ARITZ ALASTUEY
    NG 28 - LIZARRA 1 - SERGIO ETXAURI - IRENE EGURTZA
    NG 29 - ETXARRI ARANATZ  3 - URTZI  LOPEZ – HAITZ BEGIRISTAIN
    NG 30 - ARANTZA - XABIER ITURRIA - IMANOL MITXELENA
    NG 31 - ARESO - MIGUEL MARI BERISTAIN - MIGUEL ZABALETA
    NG 32 - UNTZUE - ANDRES DE CARLOS – ADRIAN DE CARLOS

    ZUBEROA

    Z 1 - FRED LARRAGNAGA - XIMUN LUCU
    Z 2 - JEAN JACQUES  -  JEAN JACQUES CARRIQUIRIBORDE
    Z 3 - PEIO CACHENAUT - HERVÉ UHALDEBORDE
    Z 4 - JOEL ARLA - AMETS ARLA 

     

     

    2018, otsailak 25
    Nagusiak;
2018, uztaila
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
      1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
     
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak