• Euskal Herriko muslari onenak Uztaritzera begira

    Zazpi herrialdetatik sailkatu diren 128 bikoteak zehaztu dira asteburu honetan jokatu den herrialdeko azken finalarekin. Zazpi herrialdetako txapeldunek ere txapela jantzi dute. Berau jantzita agertu beharko dute Uztaritzen (Lapurdi) 2018ko martxoaren 10ean ospatuko den Euskal Herriko final nazionalera.

     

    Hemen dituzue, sailkatu diren 128 bikoteen izen abizenak eta jatorriak, bai eta herrialdetako txapeldunen argazkiak ere. Uztaritzera bertaratu behar dutenentzako esku orria eta mapako kokagunea ere prestatu dugu. Bideoa Nafarroa Garaiko finalekoa dugu

    LOTURAK:

    2018ko zazpi herrialdetako txapeldunak

    EUSKAL HERRIKO X. MUS TXAPELKETAko FINAL NAZIONALERA SAILKATUAK:

    ARABA

    A 1 - ARAMAIO - ANA MARI ARRIZABALAGA - ELENA ARRIZABALAGA
    A 2 - AGURAIN 1 - JAVI RUIZ DE EGINO - RAUL LOPEZ DE URALDE
    A 3 - ARAMAIO 1 - RAMÓN NAFARRATE - AMAIA BELLOSO
    A 4 - MIRANDA 1 - ALBERTO SALAZAR - JONATAN JIMENEZ
    A 5 - AMETZAGA 2 - MIKEL EGILUZ - IKER DURANA
    A 6 - GASTEIZ-AVENIDA 2 - VICTOR SEVILLA – DANI CANEDO
    A 7 - ARGOTE 1 - KIKE GONZALEZ - TXABO SAENZ
    A 8 - ARGOTE 2 - VANESSA PIEROLA - CESAR  SOTO
    A 9 - BITORIANO 1 - IÑAKI CANTON - ALBERTO CANTON
    A 10 - BARANBIO 1 - TXOMIN UNANUE - IÑIGO GOIKOLEA
    A 11 - LEGUTIO 1 - ALFONSO ATXAGA - LUIS GABIÑA
    A 12 - LEGUTIO 2 - CARLOS OTXOA DE ETXAGUEN – LORENZO NIETO
    A 13 - KONTRASTA 1 - AITOR ARMENTIA - EDUARDO PZ DE EULATE
    A 14 - ZIGOITIA 2 - VIRGINIA - ARANTXA
    A 15 - ARTZENIAGA 1 - ARKAITZ CARRAZABAL - JOSE LUIS HERNANDEZ
    A 16 - ARTZENIAGA 2 - JOSE ANGEL CANTERA - ROBERTO FERNANDEZ
    A 17 - AKOSTA 2 - JORGE VITERI – JAVI BAREÑA
    A 18 - GASTEIZ ZABALGANA 1 - RAFA LAVIN – FERNANDO PZ. AGIRRE

    BEHE NAFARROA

    BN 1 - BANKA 3 - PATRICK OCAFRAIN - JEAN-MARIE OCAFRAIN
    BN 2 - BAIGORRI 1 - MARCEL SAUSSIE - MATHIEU LURO
    BN 3 - BIDARRAI 2 - JEAN-JACQUES ITHOROTS -  JOKIN MAITIA
    BN 4 - BIDARRAI 1  PASCAL IBAROLA - DAVID IBAROLA
    BN 5  LASA 6 - PIERRE IRIBARNE - DOMINIQUE ITHURALDE
    BN 6 - LARZABALE 2 - BENAT LAGOURGUE - FRANTXOA AYCAGUER
    BN 7 - DONAMARTIRI 2 - GUILLAUME GUELLE - EMILIE ETCHEVERRY
    BN 8 - LASA 1   - JEAN-MICHEL MOCHO - JEAN-CLAUDE INCHAUSPE
    BN 9 - BAIGORRI 2 - JEAN - PAUL BASTERRETCHE - AUDREY BASTERRETCHE
    BN 10 - HELETA 2 - TTOTTE LOPEZ - MATTIN GARAT
    BN 11 - AIHERRA 2 - ROGER MENDIONDO - PIERRE MENDIONDO
    BN 12 - DONAMARTIRI 3 - MAITE PARIS - CELINE IROLA
    BN 13 - LASA 2 - JEFF ARABIT - NADINE BIDONDO
    BN 14 - LARZABALE 3 - CATHY HARISCAIN - LEONIE GARIADOR
    BN 15 - ALDUDE 2 - BENAT LAXAGUE - GILBERT ARRETCHE
    BN 16 - DONAPALEU 5 - MAURICE LACOSTE - JEAN-BAPTISTE ALKAT
    BN 17 - AIHERRA 1 - ALAIN SEILLAN - HUBERT SEILLAN
    BN 18 - DONAPALEU 1 - DAVID MERCAPIDE - XAVIER MERCAPIDE

    BIZKAIA

    B 1 - LEZAMA 3 - JOKIN BILBAO - IGOR SERRANO
    B 2 - ERREKALDE2 - RITXAR ORTE - LUIS MONZON
    B 3 - MUNDAKA - JABI MARTINEZ - ANTONIO JIMENEZ
    B 4 - ZEBERIO - TXOMIN UNTZAGA - IBAI PEREZ
    B 5 - ERREKALDE3 - AMAIA BILBAO - GURU CAMPOREDONDO
    B 6 - LEZAMA2 - IKER  LEJONA - UNAI ATXUTEGI
    B 7 - AMOROTO - UGAITZ ITURRARAN - EGOITZ LERTXUNDI
    B 8 - ERREKALDE1 - JUANRA LAISEKA - DIONISIO APARICIO "POTO"
    B 9 - ZORNOTZA3 - INAKI ZAUTUA - JOSE RAMON LARRUZEA
    B 10 - LEZAMA1 - IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    B 11 - BERMEO - IÑIGO URRESTI - IGOR AZPILLAGA
    B 12 - LUMO - JAIME BILBAO - JOSE ANTONIO ORTIZ

    LAPURDI

    L 1 - AZKAINE  - LONDAITZ   MATHIEU – SCHWANKE   TOM
    L 2 - AZKAINE - AGUIRREVIRIA   ISIDRO  –  MASCOTENA  JEAN BAPTISTE
    L 3 - URRUÑA - URRUTIA BORDA EDURNE  –  URRUTIA BORDA RAMUNTXO
    L 4 - SARA - MUGICA  CHRISTIAN  -  ZUBIRIA  PANTXO
    L 5 - DONIBANE LOHITZUN - ERRANDONEA CHRISTINE  –  ITURRIA MADELAINE
    L 6 - BAIONA - ARDOHIN   REMI     -     NOBLIA  ANDRE
    L 7 - BAIONA - DARIGOL   MARCEL   -   BELOSTEGUY  JEAN
    L 8 - HAZPARNE - MINJOU CHRISTIAN    -    BERHONDO  NICOLAS
    L 9 - HAZPARNE - ERGUY   CHRISTIAN   -   NARP  JEAN LOUIS
    L 10 - HAZPARNE - LARRE   FRANCOIS   -   HARAN  ANDRE
    L 11 - HAZPARNE - POYDESUS  JEAN  MICHEL   -    POYDESUS  ANDREA
    L 12 - HAZPARNE - GOUTENEGRE  JEROME     -     ARZAC  SEBASTIEN

    GIPUZKOA

    G 1 - ANTZUOLA2 - JOSEBA AZKARATE - CLAUDIO CABRERA
    G 2 - ANOETA1 - BEÑAT SAINZ – UNAI IBARZABAL
    G 3 - EZKIO - TXOMIN BIDEGAIN – XIMON IDIAKEZ
    G 4 - DONOSTIA-INTXAURRONDO - JOSEBA OUTEIRAL - HARITZ JIMENEZ
    G 5 - LEABURU - IBAN AMUNDARAIN – LONTXO GOIKOETXEANDIA
    G 6 - ITZIAR1 - JOSEBA MIRENA ARANGUREN - XABIER UDABE
    G 7 - ASTEASU1 - URKO ARIZETA – JULEN AIZPURU
    G 8 - ORIO - BITTOR ANDRES - JOKIN SALSAMENDI
    G 9 - ADUNA - ENEKO ZABALA - EKAITZ OTEGI
    G 10 - ALEGIA - JUAN MIGEL LOIDI – LURDES TOLOSA
    G 11 - ALTZO - AITOR MURUA - BEÑAT BELOKI
    G 12 - ANOETA2 - UNAI BENGOA – IGOR OLANO
    G 13 - ANTZUOLA4 - XABI IPARRAGIRRE - ION ETXEZARRETA
    G 14 - BEASAIN-ARRIARAN 2 - BEÑAT OREGI - *ARITZ ARANBURU * Ordezkoa: Beñat Azketa
    G 15 - BERGARA1 - LUIS IRABIER – VICENTE URIBESALGO
    G 16 - BERGARA2 - JOSEMANUEL ELKOROBEREZEIBAR – JOSEANTONIO ALBERDI
    G 17 - BERGARA4 - DOROTEO VAZ – EDUARDO ORTIZ DE JOCARO
    G 18 - DONOSTIA-EGIA - JOSETXO ETXEBERRI – MIKEL BENAITO
    G 19 - GABIRIA1 - IÑIGO IGARZABAL – EÑAUT ASURABARRENA
    G 20 - IDIAZABAL2 - JON ORMAZABAL GOENAGA - PELLO GARIN IBARBIA
    G 21 - LAZKAO1 - IÑAKI OSES - ARKAITZ GOROSTIXU
    G 22 - LEGAZPI 1 - JOSEBA GABILONDO – JOSEBA TELLERIA
    G 23 - LEZO1 - JON ARRUTI - KONTXI ARRUTI
    G 24 - SEGURA2 - IKER AIZPEOLEA - BEÑAT ELORTZA
    G 25 - SEGURA3 - JOSEMAUEL GARAIALDE - IÑAKI GARAIALDE
    G 26 - SORALUZE1 - IÑAKI ARANBERRI – JON ALTUNA
    G 27 - TOLOSA1 - JOXE MARI BELDARRAIN –JULIAN BLANCO
    G 28 - URRETXU - JON IMAZ – JULEN ETXEBERRIA
    G 29 - USURBIL - MIKEL ARANBURU - JUAN MANUEL MARTíN
    G 30 - VILLABONA1 - EÑAUT ZELARAIN – ANDER JAUREGI
    G 31 - ZALDIBIA1 - JEXUX JAUREGI ALTZO TXIKI - JOXI ETXEBERRIA
    G 32 - ZALDIBIA2 - AITOR JAUREGI - *MIKEL LULOAGA LULU *Ordezkoa: Aratz Aldanondo

    NAFARROA GARAIA

    NG 1 - LEITZA  4 - IORITZ OIARZABAL - ASIER GIL
    NG 2 - IRATXETA - ZALA GILLEN – JOSU  DIEZ “FLEKI”
    NG 3 - BURLATA 2 - ANSELMO IRURITA – ESTEFANIA IRURITA
    NG 4 - ELIZONDO 1 - JOSELU RETEGI - JUBERA
    NG 5 - AEZKOA (AUZPERRI) - CARLOS SARAGUETA - IÑAKI SARAGUETA
    NG 6 - JAUNTSARAS - PELLO DORAI - PATXI BIURRARENA
    NG 7 - IRUÑA  AZPILAGAÑA 3 - MIKEL ZENOZ – JOSEBA REVUELTA
    NG 8 - IGOA - IÑAKI EÑAUT   - AINGERU ETAIO
    NG 9 - BARAÑAIN 2 - XABIER URRA – IÑAKI  ZUBIKARAI
    NG 10 - TAFALLA  1 - JAVI ELIA - DANI ELIA
    NG 11 - IRUÑA A ZAHARRA 4 ARRANO - IOSU ARMENDARIZ -KARLOS IZU
    NG 12 - LEITZA 2 - IBAI URBIETA –J MARI  URBIETA
    NG 13 - UHARTE IRUÑEA 1 - JUAN RENTERO - JORGE HERNAEZ
    NG 14 - LEKUNBERRI - JULEN ZUBELDIA - XUBAN ARMENDARIZ
    NG 15 - LEITZA 1 - JOSETXO ZABALETA - JUAN C. ERREGE
    NG 16 - IRUÑA AZPILAGAÑA 2 - JOSU PEREZ DE OBANOS - ENEKO MARKOS
    NG 17 - GOIZUETA 1 - ALAIN OIARTZABAL  - IBAN ESKUDERO
    NG 18 - AZPILAGAÑA 1 - PEPA PAGOLA - NAGORE AZKARATE
    NG 19 - ARROSADIA (ORDEZKOA) - XABI - GORKA
    NG 20 - BURLATA 3  (Toskana) - JUAN AGIRRE – GOIO ALVAREZ
    NG 21 - IMOTZ  (Etxaleku) - JOSE RAMON BELOKI - MARZELO BELOKI
    NG 22 - ARBIZU 1 - ENEKO LAZKOZ - ALAIN BERASTEGI
    NG 23 - ATARRABIA   1 - PEIO BIDAURRETA - JUAN ARRAIZA
    NG 24 - ALTSASU 1 - JON - JOAN MARIÑELARENA
    NG 25 - BARAÑAIN 1 - LOURDES  MITXAUS  - MILA  URBIETA
    NG 26 - IZABA (ERRONKARI) - MIKEL BAINES - IBAN ZALGIZURI
    NG 27 - IRUÑA  ARROSADIA  3 - MIKEL ALASTUEY - ARITZ ALASTUEY
    NG 28 - LIZARRA 1 - SERGIO ETXAURI - IRENE EGURTZA
    NG 29 - ETXARRI ARANATZ  3 - URTZI  LOPEZ – HAITZ BEGIRISTAIN
    NG 30 - ARANTZA - XABIER ITURRIA - IMANOL MITXELENA
    NG 31 - ARESO - MIGUEL MARI BERISTAIN - MIGUEL ZABALETA
    NG 32 - UNTZUE - ANDRES DE CARLOS – ADRIAN DE CARLOS

    ZUBEROA

    Z 1 - FRED LARRAGNAGA - XIMUN LUCU
    Z 2 - JEAN JACQUES  -  JEAN JACQUES CARRIQUIRIBORDE
    Z 3 - PEIO CACHENAUT - HERVÉ UHALDEBORDE
    Z 4 - JOEL ARLA - AMETS ARLA 

     

    OHARRAK:

    1-. Mapa honetan duzue 2018ko martxoaren 10ean, goizeko 9:00etan agertu behareko lekuaren lokalizazioa Googlemaps en bidez.

    2-. Zerrenda honetan akatsik aurkitu baduzu edo informazio gehigarririk izanez gero, idatzi idazkaritza(a)ehmus.eus helbidera edo idatzi whatxapez edo sms bidez 644228817 telefonora.

    3-. Mus bikoteko partaideren batek herrialdeko finalean parte hartzerik ez badu, ez dago arazorik baino aurrez jakinarazi behar da ordezkoaren izena.

    • ARABA-Ana Mari eta Elena Arrizabalaga ARAMAIO
    • BeheNAFARROA-PATRICK OCAFRAIN - JEAN-MARIE OCAFRAIN-Banka
    • BIZKAIA-Jokin Bilbao eta Igor Serrano LEZAMA
    • GIPUZKOA-Joseba Azkarate eta Claudio Cabrera ANTZUOLA
    • LAPURDI-Swanke Tom eta Londaitz Mathieu AZKAINE
    • NAFARROA Garaia-Ioritz Oiartzabal eta Asier Gil LEITZA
    • ZUBEROA-Fred Larragnaga eta Ximun Lucu
    • Uztaritzeko esku orria1
    • Uztaritzeko esku orria 2
    2018, martxoak 4
    Nagusiak;
2018, uztaila
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
      1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
     
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak