• Uztaritze mus jokoaren hiriburu

    Goizeko lehen ordutik muslariz bere da Hiribehere plazako azoka. Zazpi herrialdetatik etorritako muslariek bertan zuten zita. Izen ematea eta kae beroa zuten zain karta joko zaleak eta ekitaldian gorazarre egin diete zazpi herrialdetako txapeldunei. HEMEN DITUZUE ZERRENDA OSOA BAI ETA ARRATSALDEKO FASERA SAILKATU DIRENENA ERE.

    Momentu honeta Kiroletan dira, bertan abian da Euskal Herriko X. Mus Txapelketako final nazionala. Hona lehen argazkiak.

    2018 UZTARITZEko final nazionala EHMUS

    ARRATSALDEKO SAIORAKO SAILKATU DITEN 32 BIKOTEEN ZERRENDA

    A4 - MIRANDA 1 - ALBERTO SALAZAR - JONATAN JIMENEZ
    A5 - AMETZAGA 2 - MIKEL EGILUZ - JUANPA URIARTE
    A7 - ARGOTE 1 - KIKE GONZALEZ - TXABO SAENZ
    BN3 - BIDARRAI 2 - JEAN-JACQUES ITHOROTS -  JOKIN MAITIA
    BN4 - BIDARRAI 1 - PASCAL IBAROLA - DAVID IBAROLA
    BN14 - LARZABALE 3 - CATHY HARISCAIN - LEONIE GARIADOR
    BN17 - AIHERRA 1 - ALAIN SEILLAN - HUBERT SEILLAN
    B2 - ERREKALDE2 - RITXAR ORTE - LUIS MONZON
    B3 - ALGORTA - ARITZA MANUGI -  GORKA LASA
    B4 - ZEBERIO - TXOMIN UNTZAGA - IBAI PEREZ
    B6 - LEZAMA2 - IKER  LEJONA - UNAI ATXUTEGI
    B7 - AMOROTO - UGAITZ ITURRARAN - EGOITZ LERTXUNDI
    B9 - BARAKALDO - JORGE ALONSO – JOSE ANTONIO GAV
    B10 - LEZAMA1 - IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    B12 - LUMO - JAIME BILBAO - JOSE ANTONIO ORTIZ
    G3 - EZKIO - TXOMIN BIDEGAIN – XIMON IDIAKEZ
    G8 - ORIO - BITTOR ANDRES - JOKIN SALSAMENDI
    G15 - BERGARA1 - ELOI KRESPO – VICENTE URIBESALGO
    G17 - BERGARA4 - DOROTEO VAZ – EDUARDO ORTIZ DE JOCANO
    G22 - LEGAZPI 1 - JOSEBA GABILONDO – JOSEBA TELLERIA
    G26 - SORALUZE1 - IÑAKI ARANBERRI – JON ALTUNA
    G31 - ZALDIBIA1 - JEXUX JAUREGI ALTZO TXIKI - JOXI ETXEBERRIA
    L2 - AZKAINE - AGUIRREVIRIA   ISIDRO  –  MASCOTENA  JEAN BAPTISTE
    L3 - URRUÑA - URRUTIA BORDA EDURNE  –  URRUTIA BORDA RAMUNTXO
    NG1 - LEITZA  4 - IORITZ OIARZABAL - ASIER GIL
    NG3 - BURLATA 2 - ANSELMO IRURITA – ESTEFANIA IRURITA
    NG4 - ELIZONDO 1 - ANGEL JUBERA - BENARDO ALUNDA
    NG15 - LEITZA 1 - JOSETXO ZABALETA - JUAN C. ERREGE
    NG17 - GOIZUETA 1 - ALAIN OIARTZABAL  - IBAN ESKUDERO
    NG20 - BURLATA 3  (Toskana) - JUAN AGIRRE – GOIO ALVAREZ
    NG23 - ATARRABIA   1 - PEIO BIDAURRETA - JUAN ARRAIZA
    NG24 - ALTSASU 1 - JON GOIKOETXEA - JOAN MARIÑELARENA

    FINALA JOKATU DUTEN 128 BIKOTE MUSLARIEN ZERRENDA:

    A1 - ARAMAIO 2 - ANA MARI ARRIZABALAGA - ELENA ARRIZABALAGA
    A2 - AGURAIN 1 - JAVI RUIZ DE EGINO - RAUL LOPEZ DE URALDE
    A3 - ARAMAIO 1 - RAMÓN NAFARRATE - AMAIA BELLOSO
    A4 - MIRANDA 1 - ALBERTO SALAZAR - JONATAN JIMENEZ
    A5 - AMETZAGA 2 - MIKEL EGILUZ - JUANPA
    A6 - GASTEIZ-AVENIDA 2 - VICTOR SEVILLA – DANI CANEDO
    A7 - ARGOTE 1 - KIKE GONZALEZ - TXABO SAENZ
    A8 - ARGOTE 2 - VANESSA PIEROLA - CESAR  SOTO
    A9 - BITORIANO 1 - IÑAKI CANTON - ALBERTO CANTON
    A10 - BARANBIO 1 - TXOMIN UNANUE - IÑIGO GOIKOLEA
    A11 - LEGUTIO 1 - ALFONSO ATXAGA - LUIS GABIÑA
    A12 - LEGUTIO 2 - CARLOS OTXOA DE ETXAGUEN – LORENZO NIETO
    A13 - KONTRASTA 1 - AITOR ARMENTIA - EDUARDO PZ DE EULATE
    A14 - ESKUERNAGA 2 - JASONE HUICI - MARTA AMELIBIA
    A15 - ARTZENIAGA 1 - ARKAITZ CARRAZABAL - JOSE LUIS HERNANDEZ
    A16 - ARTZENIAGA 2 - JOSE ANGEL CANTERA - ROBERTO FERNANDEZ
    A17 - AKOSTA 2 - JORGE VITERI – JAVI BAREÑA
    A18 - GASTEIZ ZABALGANA 1 - RAFA LAVIN – FERNANDO PZ. AGIRRE
    -  -
    BN1 - BANKA 3 - PATRICK OCAFRAIN - JEAN-MARIE OCAFRAIN
    BN2 - BAIGORRI 1 - MARCEL SAUSSIE - MATHIEU LURO
    BN3 - BIDARRAI 2 - JEAN-JACQUES ITHOROTS -  JOKIN MAITIA
    BN4 - BIDARRAI 1 - PASCAL IBAROLA - DAVID IBAROLA
    BN5 - LASA 6 - PIERRE IRIBARNE - DOMINIQUE ITHURALDE
    BN6 - LARZABALE 2 - BENAT LAGOURGUE - FRANTXOA AYCAGUER
    BN7 - DONAMARTIRI 2 - GUILLAUME GUELLE - EMILIE ETCHEVERRY
    BN8 - LASA 1   - JEAN-MICHEL MOCHO - JEAN-CLAUDE INCHAUSPE
    BN9 - BAIGORRI 2 - JEAN - PAUL BASTERRETCHE - AUDREY BASTERRETCHE
    BN10 - HELETA 2 - TTOTTE LOPEZ - MATTIN GARAT
    BN11 - AIHERRA 2 - ROGER MENDIONDO - PIERRE MENDIONDO
    BN12 - DONAMARTIRI 3 - TTOTTE LARRE - CELINE IROLA
    BN13 - LASA 2 - JEFF ARABIT - NADINE BIDONDO
    BN14 - LARZABALE 3 - CATHY HARISCAIN - LEONIE GARIADOR
    BN15 - ALDUDE 2 - BENAT LAXAGUE - GILBERT ARRETCHE
    BN16 - DONAPALEU 5 - MAURICE LACOSTE - JEAN-BAPTISTE ALKAT
    BN17 - AIHERRA 1 - ALAIN SEILLAN - HUBERT SEILLAN
    BN18 - DONAPALEU 1 - DAVID MERCAPIDE - XAVIER MERCAPIDE
    -  -
    B1 - LEZAMA 3 - JOKIN BILBAO - IGOR SERRANO
    B2 - ERREKALDE2 - RITXAR ORTE - LUIS MONZON
    B3 - MUNDAKA - MANU - LASA
    B4 - ZEBERIO - TXOMIN UNTZAGA - IBAI PEREZ
    B5 - ERREKALDE3 - IÑAKI ARRIOLA - GURU CAMPOREDONDO
    B6 - LEZAMA2 - IKER  LEJONA - UNAI ATXUTEGI
    B7 - AMOROTO - UGAITZ ITURRARAN - EGOITZ LERTXUNDI
    B8 - ERREKALDE1 - JUANRA LAISEKA - DIONISIO APARICIO "POTO"
    B9 - BARAKALDO - JORGE ALONSO – JOSE ANTONIO GAV
    B10 - LEZAMA1 - IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    B11 - BERMEO - IÑIGO URRESTI - IGOR AZPILLAGA
    B12 - LUMO - JAIME BILBAO - JOSE ANTONIO ORTIZ
    -  -
    G1 - ANTZUOLA2 - JOSEBA AZKARATE - CLAUDIO CABRERA
    G2 - ANOETA1 - BEÑAT SAINZ – UNAI IBARZABAL
    G3 - EZKIO - TXOMIN BIDEGAIN – XIMON IDIAKEZ
    G4 - DONOSTIA-INTXAURRONDO - JOSEBA OUTEIRAL - HARITZ JIMENEZ
    G5 - LEABURU - IBAN AMUNDARAIN – LONTXO GOIKOETXEANDIA
    G6 - ITZIAR1 - JOSEBA MIRENA ARANGUREN - JOSEANTONIO UNZURUNZAGA
    G7 - ASTEASU1 - URKO ARIZETA – JULEN AIZPURU
    G8 - ORIO - BITTOR ANDRES - JOKIN SALSAMENDI
    G9 - ADUNA - ENEKO ZABALA - EKAITZ OTEGI
    G10 - AMEZKETA - JUAN MIGEL LOIDI – LURDES TOLOSA
    G11 - ALTZO - AITOR MURUA - BEÑAT BELOKI
    G12 - ANOETA2 - UNAI BENGOA – IGOR OLANO
    G13 - ANTZUOLA4 - XABIER ARREGI - ASIER UNAMUNO
    G14 - BEASAIN-ARRIARAN 2 - BEÑAT OREGI - BEÑAT AZKETA
    G15 - BERGARA1 - ELOI KRESPO – VICENTE URIBESALGO
    G16 - BERGARA2 - JOSEMANUEL ELKOROBEREZEIBAR – JOSEANTONIO ALBERDI
    G17 - BERGARA4 - DOROTEO VAZ – EDUARDO ORTIZ DE JOCARO
    G18 - DONOSTIA-EGIA - JOSETXO ETXEBERRI – MIKEL BENAITO
    G19 - GABIRIA1 - IÑIGO IGARZABAL – EÑAUT ASURABARRENA
    G20 - ZIZURKIL - JON ORMAZABAL GOENAGA - XABI GEREÑO
    G21 - LAZKAO1 - IÑAKI OSES - ARKAITZ GOROSTIXU
    G22 - LEGAZPI 1 - JOSEBA GABILONDO – JOSEBA TELLERIA
    G23 - LEZO1 - JON ARRUTI - KONTXI ARRUTI
    G24 - SEGURA2 - IKER AIZPEOLEA - BEÑAT ELORTZA
    G25 - SEGURA3 - JOSEMAUEL GARAIALDE - IÑAKI GARAIALDE
    G26 - SORALUZE1 - IÑAKI ARANBERRI – JON ALTUNA
    G27 - TOLOSA1 - JOXE MARI BELDARRAIN –JULIAN BLANCO
    G28 - URRETXU - JON IMAZ – JULEN ETXEBERRIA
    G29 - USURBIL - MIKEL ARANBURU - JUAN MANUEL MARTíN
    G30 - VILLABONA1 - EÑAUT ZELARAIN – ANDER JAUREGI
    G31 - ZALDIBIA1 - JEXUX JAUREGI ALTZO TXIKI - JOXI ETXEBERRIA
    G32 - ZALDIBIA2 - AITOR JAUREGI - ARATZ ALDANONDO
    -  -
    L1 - AZKAINE  - LONDAITZ   MATHIEU – SCHWANKE   TOM
    L2 - AZKAINE - AGUIRREVIRIA   ISIDRO  –  MASCOTENA  JEAN BAPTISTE
    L3 - URRUÑA - URRUTIA BORDA EDURNE  –  URRUTIA BORDA RAMUNTXO
    L4 - SARA - MUGICA  CHRISTIAN  -  ZUBIRIA  PANTXO
    L5 - DONIBANE LOHITZUN - ERRANDONEA CHRISTINE  –  ITURRIA MADELAINE
    L6 - BAIONA - ARDOHIN   REMI     -     NOBLIA  ANDRE
    L7 - BAIONA - DARIGOL   MARCEL   -   BELOSTEGUY  JEAN
    L8 - HAZPARNE - MINJOU CHRISTIAN    -    BERHONDO  NICOLAS
    L9 - HAZPARNE - ERGUY   CHRISTIAN   -   NARP  JEAN LOUIS
    L10 - HAZPARNE - LARRE   FRANCOIS   -   HARAN  ANDRE
    L11 - HAZPARNE - POYDESUS  JEAN  MICHEL   -    POYDESUS  ANDREA
    L12 - HAZPARNE - GOUTENEGRE  JEROME     -     ARZAC  SEBASTIEN
    -  -
    NG1 - LEITZA  4 - IORITZ OIARZABAL - ASIER GIL
    NG2 - IRATXETA - ZALA GILLEN – JOSU  DIEZ “FLEKI”
    NG3 - BURLATA 2 - ANSELMO IRURITA – ESTEFANIA IRURITA
    NG4 - ELIZONDO 1 - JOSELU RETEGI - JUBERA
    NG5 - AEZKOA (AUZPERRI) - CARLOS SARAGUETA - IÑAKI SARAGUETA
    NG6 - JAUNTSARAS - PELLO DORAI - PATXI BIURRARENA
    NG7 - IRUÑA  AZPILAGAÑA 3 - MIKEL ZENOZ – JOSEBA REVUELTA
    NG8 - IGOA - IÑAKI EÑAUT   - AINGERU ETAIO
    NG9 - BARAÑAIN 2 - XABIER URRA – IÑAKI  ZUBIKARAI
    NG10 - TAFALLA  1 - JAVI ELIA - DANI ELIA
    NG11 - IRUÑA A ZAHARRA 4 ARRANO - IOSU ARMENDARIZ -KARLOS IZU
    NG12 - LEITZA 2 - IBAI URBIETA –J MARI  URBIETA
    NG13 - UHARTE IRUÑEA 1 - JUAN RENTERO - JORGE HERNAEZ
    NG14 - LEKUNBERRI - JULEN ZUBELDIA - XUBAN ARMENDARIZ
    NG15 - LEITZA 1 - JOSETXO ZABALETA - JUAN C. ERREGE
    NG16 - IRUÑA AZPILAGAÑA 2 - JOSU PEREZ DE OBANOS - ENEKO MARKOS
    NG17 - GOIZUETA 1 - ALAIN OIARTZABAL  - IBAN ESKUDERO
    NG18 - AZPILAGAÑA 1 - PEPA PAGOLA - NAGORE AZKARATE
    NG19 - ARROSADIA (ORDEZKOA) - XABI - GORKA
    NG20 - BURLATA 3  (Toskana) - JUAN AGIRRE – GOIO ALVAREZ
    NG21 - IMOTZ  (Etxaleku) - JOSE RAMON BELOKI - MARZELO BELOKI
    NG22 - ARBIZU 1 - ENEKO LAZKOZ - ALAIN BERASTEGI
    NG23 - ATARRABIA   1 - PEIO BIDAURRETA - JUAN ARRAIZA
    NG24 - ALTSASU 1 - JON - JOAN MARIÑELARENA
    NG25 - BARAÑAIN 1 - LOURDES  MITXAUS  - MILA  URBIETA
    NG26 - IZABA (ERRONKARI) - MIKEL BAINES - IBAN ZALGIZURI
    NG27 - IRUÑA  ARROSADIA  3 - MIKEL ALASTUEY - ARITZ ALASTUEY
    NG28 - LIZARRA 1 - SERGIO ETXAURI - IRENE EGURTZA
    NG29 - ETXARRI ARANATZ  3 - URTZI  LOPEZ – HAITZ BEGIRISTAIN
    NG30 - ARANTZA - XABIER ITURRIA - IMANOL MITXELENA
    NG31 - ARESO - MIGUEL MARI BERISTAIN - MIGUEL ZABALETA
    NG32 - UNTZUE - ANDRES DE CARLOS – ADRIAN DE CARLOS
    -  -
    Z1 -  - FRED LARRAGNAGA - XIMUN LUCU
    Z2 -  - JEAN JACQUES  -  JEAN JACQUES CARRIQUIRIBORDE
    Z3 -  - PEIO CACHENAUT - HERVÉ UHALDEBORDE
    Z4 -   JOEL ARLA - AMETS ARLA

    2018, martxoak 10
    Nagusiak;
2018, uztaila
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
      1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
     
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak