• Otsailaren 16an Zuberoak aurre hartu zuen eta larunbat honetan gainerako herrialdetako finalak jokatu ziren. Euskal Herriak 14 txapeldun berri ditu eta Lizarrako final nazionalean parte hartzeko sailkatu diren 128 bikote ere izendaturik geratzen dira. Argazki guztiak Flickren dituzue.

     Zerrenda honetan agertzen diren 128 bikoteak, 2019ko martxoaren 16an Lizarrako (Nafarroa Garaia) Foruen enparantzan aurkeztu beharko dira goizeko 8:00etan. Bertan kredentzialak jaso, lehen harreran parte hartu eta egun osoko egitaraua izango dute aurretik. Xehetasunak aurrerago zehaztuko ditugu.

     

    2019 Zazpi herrialdetako Txapeldunak

    ARABA: Lizarrako finalera sailkatu diren 16 bikote muslariak

    A 1 - AMETZAGA - OSWALDO DIAZ DE ZERIO - JON ALONSO
    A 2 - AMETZAGA - JOSE LUIS BASTIDA - NATXO RUIZ
    A 3 - ESKUERNAGA - LORENTZO MARTIN-EMETERIO NARRO
    A 4 - GASTEIZ  - RAFA LAVIN-IÑAKI CELAYA
    A 5 - ZIGOITIA - VIRGINIA APODAKA-ALFONSO GATZAGA
    A 6 - AGURAIN  - GARI - MURGUI
    A 7 - ARTZENIAGA  - ANTONIO GARCIA - PEDRO URIARTE
    A 8 - ZIGOITIA - JORGE VITERI-JABI BARENA
    A 9 - ARAMAIO  - IÑIGO MOLERO -  BEÑAT IBARGUREN
    A 10 - MIRANDA - LUIS ALBERTO SALAZAR-JONI JIMENEZMIRANDA
    A 11 - AMURRIO - ATHARRATZ ZABALONDO – UTARITZ ZABALONDO
    A 12 - SARRIA - JON ANDER SANTOS-IKER ITURRATE
    A 13 - AGURAIN  - JOSE MARI OTXOA - ALFREDO LUZARRAGA
    A 14 - URKABUZTAITZ - MARTXEL-LUIS
    A 15 - GASTEIZ  - JORGE -JAVI
    A 16 - GASTEIZ  - TIRSO MTZ ALEGRIA-IÑIGO TXASKO

    BIZKAIA: Lizarrako finalera sailkatu diren 14 bikote muslariak

    B 1 - LEKEITIO  - JOSEBA TXAKARTEGI – JOSU BELAUSTEGI
    B 2 - SANTUTXU - ROBERTO FERNANDEZ – ANGEL CANTERA
    B 3 - SONDIKA  - ARKAITZ LARRAZABAL – JOSE LUIS HERNANDEZ
    B 4 - GERNIKA  - BITTOR MADARIAGA – JUAN LUIS URIARTE
    B 5 - SONDIKA   - IRAIDE GORROTXATEGI – IDOIA IÑARRA
    B 6 - ERREKALDE - LUIS MONZON – RITXAR ORTE
    B 7 - LEKEITIO - JOSEBA GOIKOETXEA – RICARDO DE LA RIVA DIAZ
    B 8 - BERMEO  - JABI OTXOTE - JOXI
    B 9 - SANTUTXU - JOSEBA BARRENA – MANUEL MELON
    B 10 - LEZAMA  - IGOR SERRANO – IGOR AMARIKA
    B 11 - IBARREKOLANDA - AITOR VIVANCO JUEZ – ARKAITZ VIVANCO LLANOS
    B 12 - IBARREKOLANDA  - IÑAKI PEREZ SANCHEZ – FCO JAVIER ALVAREZ CORRA
    B 13 - BAKIO - IÑIGO URRESTI - ISASI
    B 14 - LEMOA - PABLO AGIRREZABALA – KARLOS ARROITA

    BEHE NAFARROA: Lizarrako finalera sailkatu diren 18 bikote muslariak

    BN 1 - IRISARRI - LARRAMENDY BENAT - HAUSCARRIAGUE ETIENNE
    BN 2 - DONAMARTIRI - MOESCA - CALDERON
    BN 3 - MENDIBE - IRIGOYEN CHANTAL - IRIGOYEN  KAYET
    BN 4 - AINHIZE-MONJOLOSE - PETOTEGUY CAMILLE - UHART MICHEL
    BN 5 - GARAZI - ETCHEPARE NANO - ERRECART JEAN-CLAUDE
    BN 6 - BANKA  - OCAFRAIN MICHEL - ETCHENIQUE PAMPI
    BN 7 - LARZABALE - UHART - UHART
    BN 8 - ALDUDE - LAXAGUE XAVIER - BAUDOUR ANTHONY
    BN 9 - BAIGORRI  - HARISTCHELAR ELORRI - IRIGARAY GRACIE
    BN 10 - LASA  - IRIBARNE - CHOUCHOUROU11
    BN 11 - ALDUDE  - ARRETCHE GILBERT - LAXAGUE BENAT
    BN 12 - HELETA  - EYHERAMOUNHO SERGE - IRIGOIN PATRICK
    BN 13 - AIHERRA  - MIMIHAGUE ERIC - MARTINON FREDERIC
    BN 14 - HELETA  - ARSAUT BENAT - MULAS HERVE
    BN 15 - IZTURITZE  - PREBENDE MIKAEL - PREBENDE JOEL
    BN 16 - LASA  - MOUSTIRATS JOANA - MOUSTIRATS JEAN-MARC
    BN 17 - BIDARAI  - IBAROLA DAVID - IBAROLA PAXCAL
    BN 18 - BANKA  - BIDART MAIDER - URRICARIET MARIE-LUCIE

    GIPUZKOA: Lizarrako finalera sailkatu diren 32 bikote  muslariak

    G 1 - LARRAUL  - JUAN KORTAJARENA - UNAI KORTAJARENA
    G 2 - LARRAUL - JOXE MARI URBIETA - IBAI URBIETA
    G 3 - SORALUZE - ION HERIZ - XABI ELIZBURU
    G 4 - LEGAZPI  - JOSEBA TELLERIA-JOSEBA GABILONDO
    G 5 - BEASAIN-ARRIARAN - AITOR MENDIZABAL - IÑAKI ARANBURU
    G 6 - LEABURU - IBAN AMONDARAIN-LONTXO GOIKOTXAURIA
    G 7 - IBARRA - HARITZ GARMENDIA – JOSEBA ITURRIOZ “TXANTXAN”
    G 8 - ZALDIBIA - IÑAKI NAVIO "TXAPAS" -  JOXE MIEL URDANGARIN "JIMI"
        -Hemendik aurrerakoak herriaren izenaren arabera izendatu dira.-
    G 9 - ALEGIA - XABI GOIKOETXEA - URKO OTAMENDI
    G 10 - AMEZKETA - MIKEL LOIDI -  IORITZ SARALEGI
    G 11 - ARETXABALETA  - LUIS FELIX UNANUE - ETXEBARRIA
    G 12 - ASTEASU  - PELLO GARIN -  ION ORMAZABAL
    G 13 - BERGARA - MIKEL ARANZABAL- PAUL VALGAÑON
    G 14 - BIDEGOIAN - MIKEL LASA - ANDONI EGIGUREN
    G 15 - DONOSTIA -ANTIGUA  - LURDES TOLOSA - JUAN MIGUEL LOIDI
    G 16 - ESKORIATZA  - JUAN LUIS ZUBIZARRETA – JOXEMARI ETXEBARRIETA
    G 17 - EZKIO - JON MUÑOZ – FELIX ETXEBERRIA
    G 18 - GABIRIA  - JUAN KARLOS KORTA – EUXEBIO ZABALA
    G 19 - IDIAZABAL  - ALEJANDRO BIKUÑA -  ANTONIO BERASATEGI
    G 20 - IKAZTEGIETA - UXER MOZO - JON LUZURIAGA
    G 21 - LASARTE - BEÑAT ESNAOLA - XABIER ARTEAGA
    G 22 - LASARTE - MIKEL BEGIRISTAIN - UNAI REBE
    G 23 - LAZKAO - GOTZON PLAZAOLA - JON BARANDIARAN
    G 24 - MUTILOA  - JOXE AROZENA - BIXENTE APALATEGI
    G 25 - OIARTZUN - IÑIGO ROMERO -  JON GUEMBE
    G 26 - OIARTZUN - ELIXABET VEGA -  IGOR PARRO
    G 27 - OLABERRIA  - JOKIN UGARTEMENDIA - JOKIN ARRATIBEL
    G 28 - TOLOSA  - ILLART LASA - IBAN AGUERO
    G 29 - USURBIL - ALBARO BRUÑO - JUSTO PULIDO
    G 30 - ZEGAMA  - JAUN PEREZ - DENIS PEREZ
    G 31 - ZESTOA - ANDONI ITURBE – IÑAKI IRAOLA
    G 32 - ZIZURKIL - AITOR SAN SEBASTIAN - BEÑAT OLAZABAL

    LAPURDI:  Lizarrako finalera sailkatu diren 12 bikote  muslariak

    L 1 - AZKAINE - POCHELU Jerome - MAIALEN
    L 2 - ZIBURU - ERRANDONEA – ITURRIA
    L 3 - DONIBANE LOHITZUN - SUPERVIE - BERTHANY
    L 4 - BAIONA - HIRRIGOIEN - HIRIGOIEN
    L 5 - BAIONA - MORA - PACHON
    L 6 - URRUÑA - TELLECHEA - ICHOROTS
    L 7 - BAIONA - POCHELU - RICHARD
    L 8 - HENDAIA - FELIX - INKO
    L 9 - URRUÑA - ARZALLUS – URRUTIA
    L 10 - HENDAIA - TXOMIN - ARITZ
    L 11 - URRUÑA - AINCIAR - ERGUY
    L 12 - HAZPARNE - ONDARTZ - ONDARTZ

    NAFARROA GARAIA: Lizarrako finalera sailkatu diren 32 bikote  muslariak

    NG 1 - ETXARRI ARANATZ  - RAFA LAKUNTZA-GORKA GARATE
    NG 2 - UHARTE ARAKIL - MIKEL RAZKIN-IBAI GORRITI
    NG 3 - BURLATA  - IKER GORRIZ-PATXI MIGUEL
    NG 4 - IRUÑA MENDILLORRI  - MIKEL ANZIZAR-JOSE LUIS URRUTIA
    -Hemendik aurrerakoak herriaren izenaren arabera izendatu dira.-
    NG 5 - ALTSASU  - JOBITA MORO-SAIOA ERRO
    NG 6 - ALTSASU  - PATXI ASTIZ-JAZINTO BENGOETXEA
    NG 7 - ARBIZU  - SERAFIN GARMENDIA-TXOMIN FLORES
    NG 8 - ARESO  - ANARTZ OLANO-LEIRE ANGULO
    NG 9 - BERBINTZANA  - ANDONI GURREA-JOSEBA ARRASTIA
    NG 10 - DONEZTEBE  - MIKEL ETXEKOLONEA-JON MITXELENA
    NG 11 - DONEZTEBE  - JOSE ELIZALDE-PEDRO SANTESTEBAN
    NG 12 - ERRONKARI - MARCUS ANAUT-MIKEL BAINES
    NG 13 - GARTZARON  - JOSEBA SATRUSTEGI-JAVIER LATASA
    NG 14 - IRUÑA ALDE ZAHARRA - RUBEN HUARTE-SANDRA VILLAFRANCA
    NG 15 - IRUÑA ALDE ZAHARRA  - TIMOTEO ETXEBERRIA-JAIONE OTXANDORENA
    NG 16 - IRUÑA ALDE ZAHARRA - IKER ESPARZA-OSKAR GARCES
    NG 17 - IRUÑA ARROSADIA - RAFA GORRIA-ENEKOITZ GORRIA
    NG 18 - IRUÑA DONIBANE  - OSKAR BERROGI-JAVIER PAGONABARRAGA
    NG 19 - IRUÑA DONIBANE  - MIKEL GOÑI-DANI ZUNZARREN
    NG 20 - IRUÑA DONIBANE  - DAVID LINDE-ILDEFONSO LEIVA
    NG 21 - IRUÑA TXANTREA  - IÑAKI ARISTEGI-IMANOL IRAGI
    NG 22 - IRUÑA TXANTREA  - JOSE ANGEL TORRES- EZTIEDER
    NG 23 - IRUÑA TXANTREA  - JESUS SUESCUN-MARIO ALVAREZ
    NG 24 - IRUÑA TXANTREA  - KEPA ETXEBERRIA-IÑAKI SERRANO
    NG 25 - JAUNTSARATS - SEVE EUGI-MERTXE LARRAIOZ
    NG 26 - LESAKA  - LUIS ITURRIA-PATXI ANDUEZA
    NG 27 - LESAKA  - MIKEL MUTUBERRIA-GORKA ARANGUREN
    NG 28 - LIZARRA  - ALFREDO URRA-FELIX TORRAL
    NG 29 - ORONOZ MUGAIRI - BEÑARDO ALUNDA-JOSELU RETEGI
    NG 30 - SUNBILLA  - JOSE MARI ARRETXEA-JOSE MARTIN
    NG 31 - TAFALLA  - ALFONSO LABAT-RAUL ESPINAL
    NG 32 - ZUBIETA  - LEIRE MARIEZKURRENA-PILI TELLETXEA

    ZUBEROA: Lizarrako finalera sailkatu diren 4 bikote muslariak

    Z1 - MAULE - BASTERECHE AITA eta ALABA
    Z2                           -UTURRALT XIMUN – IRIGOIEN KAIET
    Z3 - URDINARBE - BEDAXAGAR JUNES – NEGELOUA GILLEN
    Z4                          -UTURRALT MAITE - FELIPE

    2019 Arabako finala

    2019 Behe Nafarroako finaleko irudiak   2019 Bizkaiako finala

    2019 Gipuzkoako Finala   2019 Nafarroa Garaiko finala

    2019 Zuberoako finala   2019 LAPURDIko finala

    2019, otsailak 24
    Nagusiak;
2019, martxoa
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
    1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
       
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak