• Euskal Herriko muslari onenak Lizarrara begira
    Pasa den urtean Uztaritzen (Lapurdi) jokatutako finaleko irudia.

    2019ko martxoaren 16an ospatuko da Euskal Herriko XI. Mus Txapelketako finala Lizarran (Nafarroa Garaia). Hemen dituzue bertan parte hartzeko sailkapena lortu duten 128 bikoteen zerrenda. Goizeko 9etan bertaratu beharko dira muslariak Lizarrako Foruen enparantzara.

     

    Egun osoan zehar sare sozialen bidez jarraitu ahal izango da final nagusia. Egunean zehar hainbat zuzeneko emango dira horien artean finala streaming bidez ikusi ahalko da.

    2018-2019 Euskal Herriko XI. Mus Txapelketa

    Argazki guztiak ikusi eta deskargatzeko sakatu hemen

    EUSKAL HERRIKO XI. MUS TXAPELKETAko FINAL NAZIONALA jokatuko duten 128 bikoteak:

    ARABA

    A 1 - AMETZAGA - OSWALDO DIAZ DE ZERIO - JON ALONSO
    A 2 - AMETZAGA - JOSE LUIS BASTIDA - NATXO RUIZ
    A 3 - ESKUERNAGA - LORENTZO MARTIN-EMETERIO NARRO
    A 4 - GASTEIZ  - RAFA LAVIN-IÑAKI CELAYA
    A 5 - ZIGOITIA - VIRGINIA APODAKA-ALFONSO GATZAGA
    A 6 - AGURAIN  - GARI - MURGUI
    A 7 - ARTZENIAGA  - ANTONIO GARCIA - PEDRO URIARTE
    A 8 - ZIGOITIA - JORGE VITERI-JABI BARENA
    A 9 - ARAMAIO  - IÑIGO MOLERO -  BEÑAT IBARGUREN
    A 10 - MIRANDA - LUIS ALBERTO SALAZAR-JONI JIMENEZMIRANDA
    A 11 - AMURRIO - ATHARRATZ ZABALONDO – UTARITZ ZABALONDO
    A 12 - SARRIA - JON ANDER SANTOS-IKER ITURRATE
    A 13 - AGURAIN  - JOSE MARI OTXOA - ALFREDO LUZARRAGA
    A 14 - URKABUZTAITZ - MARTXEL-LUIS
    A 15 - GASTEIZ  - JORGE -JAVI
    A 16 - GASTEIZ  - TIRSO MTZ ALEGRIA-IÑIGO TXASKO

    BIZKAIA

    B 1 - LEKEITIO - JOSEBA TXAKARTEGI – JOSU BELAUSTEGI
    B 2 - SANTUTXU - ROBERTO FERNANDEZ – ANGEL CANTERA
    B 3 - SONDIKA - ARKAITZ LARRAZABAL – JOSE LUIS HERNANDEZ
    B 4 - GERNIKA - BITTOR MADARIAGA – JUAN LUIS URIARTE
    B 5 - SONDIKA - IRAIDE GORROTXATEGI – IDOIA IÑARRA
    B 6 - ERREKALDE - LUIS MONZON – RITXAR ORTE
    B 7 - LEKEITIO* - TXABI BADIOLA* – RICARDO DE LA RIVA DIAZ
    B 8 - BERMEO  - JABI OTXOTE - JOXI
    B 9 - SANTUTXU - JOSEBA BARRENA – MANUEL MELON
    B 10 - LEZAMA  - IGOR SERRANO – IGOR AMARIKA
    B 11 - IBARREKOLANDA - AITOR VIVANCO JUEZ – ARKAITZ VIVANCO LLANOS
    B 12 - IBARREKOLANDA - IÑAKI PEREZ SANCHEZ – FCO JAVIER ALVAREZ CORRA
    B 13 - BAKIO - IÑIGO URRESTI - ISASI
    B 14 - LEMOA - PABLO AGIRREZABALA – KARLOS ARROITA

    BEHE NAFARROA

    BN 1 - IRISARRI - LARRAMENDY BENAT - HAUSCARRIAGUE ETIENNE
    BN 2 - DONAMARTIRI - MOESCA - CALDERON
    BN 3 - MENDIBE - IRIGOYEN CHANTAL - IRIGOYEN  KAYET
    BN 4 - AINHIZE-MONJOLOSE - PETOTEGUY CAMILLE - UHART MICHEL
    BN 5 - GARAZI - ETCHEPARE NANO - ERRECART JEAN-CLAUDE
    BN 6 - BANKA  - OCAFRAIN MICHEL - ETCHENIQUE PAMPI
    BN 7 - LARZABALE - UHART - UHART
    BN 8 - ALDUDE - LAXAGUE XAVIER - BAUDOUR ANTHONY
    BN 9 - BAIGORRI  - HARISTCHELAR ELORRI - IRIGARAY GRACIE
    BN 10 - LASA  - IRIBARNE - CHOUCHOUROU11
    BN 11 - ALDUDE  - ARRETCHE GILBERT - LAXAGUE BENAT
    BN 12 - HELETA  - EYHERAMOUNHO SERGE - IRIGOIN PATRICK
    BN 13 - AIHERRA  - MIMIHAGUE ERIC - MARTINON FREDERIC
    BN 14 - HELETA  - ARSAUT BENAT - MULAS HERVE
    BN 15 - IZTURITZE  - PREBENDE MIKAEL - PREBENDE JOEL
    BN 16 - LASA  - MOUSTIRATS JOANA - MOUSTIRATS JEAN-MARC
    BN 17 - BIDARAI  - IBAROLA DAVID - IBAROLA PAXCAL
    BN 18 - BANKA  - BIDART MAIDER - URRICARIET MARIE-LUCIE

    GIPUZKOA

    G 1 - LARRAUL  - JUAN KORTAJARENA - UNAI KORTAJARENA
    G 2 - LARRAUL - JOXE MARI URBIETA - IBAI URBIETA
    G 3 - SORALUZE - ION HERIZ - XABI ELIZBURU
    G 4 - LEGAZPI  - JOSEBA TELLERIA-JOSEBA GABILONDO
    G 5 - BEASAIN-ARRIARAN - AITOR MENDIZABAL - IÑAKI ARANBURU
    G 6 - LEABURU - IBAN AMONDARAIN-LONTXO GOIKOTXAURIA
    G 7 - IBARRA** - JABI REZOLA - ASIER ARISTONDO
    G 8 - ZALDIBIA - IÑAKI NAVIO "TXAPAS" -  JOXE MIEL URDANGARIN "JIMI"
    G 9 - ALEGIA - XABI GOIKOETXEA - URKO OTAMENDI
    G 10 - AMEZKETA - MIKEL LOIDI -  IORITZ SARALEGI
    G 11 - ARETXABALETA  - LUIS FELIX UNANUE - ETXEBARRIA
    G 12 - ASTEASU  - PELLO GARIN -  ION ORMAZABAL
    G 13 - BERGARA - MIKEL ARANZABAL- PAUL VALGAÑON
    G 14 - BIDEGOIAN - MIKEL LASA - ANDONI EGIGUREN
    G 15 - DONOSTIA -ANTIGUA  - LURDES TOLOSA - JUAN MIGUEL LOIDI
    G 16 - ESKORIATZA**  - JABIER ETXEBARRIETA – OSKAR ESCRIBANO
    G 17 - EZKIO - JON MUÑOZ – FELIX ETXEBERRIA
    G 18 - GABIRIA  - JUAN KARLOS KORTA – EUXEBIO ZABALA
    G 19 - IDIAZABAL  - ALEJANDRO BIKUÑA -  ANTONIO BERASATEGI
    G 20 - IKAZTEGIETA - UXER MOZO - JON LUZURIAGA
    G 21 - LASARTE - BEÑAT ESNAOLA - XABIER ARTEAGA
    G 22 - LASARTE - MIKEL BEGIRISTAIN - UNAI REBE
    G 23 - LAZKAO - GOTZON PLAZAOLA - JON BARANDIARAN
    G 24 - MUTILOA  - JOXE AROZENA - BIXENTE APALATEGI
    G 25 - OIARTZUN - IÑIGO ROMERO -  JON GUEMBE
    G 26 - OIARTZUN - ELIXABET VEGA -  IGOR PARRO
    G 27 - OLABERRIA  - JOKIN UGARTEMENDIA - JOKIN ARRATIBEL
    G 28 - TOLOSA  - ILLART LASA - IBAN AGUERO
    G 29 - USURBIL - ALBARO BRUÑO - JUSTO PULIDO
    G 30 - ZEGAMA  - JAUN PEREZ - DENIS PEREZ
    G 31 - ZESTOA - ENEKO ETXEGOIEN - GORKA BORDAGARAI
    G 32 - ZIZURKIL - AITOR SAN SEBASTIAN - BEÑAT OLAZABAL

    LAPURDI

    L 1 - AZKAINE - POCHELU Jerome - MAIALEN
    L 2 - ZIBURU - ERRANDONEA – ITURRIA
    L 3 - DONIBANE LOHITZUN - SUPERVIE - BERTHANY
    L 4 - BAIONA - HIRRIGOIEN - HIRIGOIEN
    L 5 - BAIONA - MORA - PACHON
    L 6 - URRUÑA - TELLECHEA - ICHOROTS
    L 7 - BAIONA - POCHELU - RICHARD
    L 8 - HENDAIA - FELIX - INKO
    L 9 - URRUÑA - ARZALLUS – URRUTIA
    L 10 - HENDAIA - TXOMIN - ARITZ
    L 11 - URRUÑA - AINCIAR - ERGUY
    L 12 - HAZPARNE - ONDARTZ - ONDARTZ

    NAFARROA GARAIA

    NG 1 - ETXARRI ARANATZ  - RAFA LAKUNTZA-GORKA GARATE
    NG 2 - UHARTE ARAKIL - MIKEL RAZKIN-IBAI GORRITI
    NG 3 - BURLATA  - IKER GORRIZ-PATXI MIGUEL
    NG 4 - IRUÑA MENDILLORRI  - MIKEL ANZIZAR-JOSE LUIS URRUTIA
    NG 5 - ALTSASU  - JOBITA MORO-SAIOA ERRO
    NG 6 - ALTSASU  - PATXI ASTIZ-JAZINTO BENGOETXEA
    NG 7 - ARBIZU  - SERAFIN GARMENDIA-TXOMIN FLORES
    NG 8 - ARESO  - ANARTZ OLANO-LEIRE ANGULO
    NG 9 - BERBINTZANA  - ANDONI GURREA-JOSEBA ARRASTIA
    NG 10 - DONEZTEBE  - MIKEL ETXEKOLONEA-JON MITXELENA
    NG 11 - DONEZTEBE  - JOSE ELIZALDE-PEDRO SANTESTEBAN
    NG 12 - ERRONKARI - MARCUS ANAUT-MIKEL BAINES
    NG 13 - GARTZARON  - JOSEBA SATRUSTEGI-JAVIER LATASA
    NG 14 - IRUÑA ALDE ZAHARRA - RUBEN HUARTE-SANDRA VILLAFRANCA
    NG 15 - IRUÑA ALDE ZAHARRA  - TIMOTEO ETXEBERRIA-JAIONE OTXANDORENA
    NG 16 - IRUÑA ALDE ZAHARRA - IKER ESPARZA-OSKAR GARCES
    NG 17 - IRUÑA ARROSADIA - RAFA GORRIA-ENEKOITZ GORRIA
    NG 18 - IRUÑA DONIBANE  - OSKAR BERROGI-JAVIER PAGONABARRAGA
    NG 19 - IRUÑA DONIBANE  - MIKEL GOÑI-DANI ZUNZARREN
    NG 20 - IRUÑA DONIBANE  - DAVID LINDE-ILDEFONSO LEIVA
    NG 21 - IRUÑA TXANTREA  - IÑAKI ARIZTEGI-IMANOL IRAGUI
    NG 22 - IRUÑA TXANTREA  - JOSE ANGEL TORRES- EZTIEDER JACOISTI
    NG 23 - IRUÑA TXANTREA  - JESUS SUESCUN-MARIO ALVAREZ
    NG 24 - IRUÑA TXANTREA*  - KEPA ETXEBERRIA-FERMIN PASCUAL*
    NG 25 - JAUNTSARATS - SEVE EUGI-MENTXE LARRAIOZ
    NG 26 - LESAKA  - PATXI ITURRIA-LUIS ANDUEZA
    NG 27 - LESAKA*  - MIKEL MUTUBERRIA-XABIER IRIBARREN
    NG 28 - LIZARRA*  - ALFREDO URRA-JAVIER URRA
    NG 29 - ORONOZ MUGAIRI - BEÑARDO ALUNDA-JOSELU RETEGI
    NG 30 - SUNBILLA  - JOSE MARI ARRETXEA-JOSE MARTIN
    NG 31 - TAFALLA  - ALFONSO LABAT-RAUL ESPINAL
    NG 32 - ZUBIETA  - LEIRE MARIEZKURRENA-PILI TELLETXEA

    ZUBEROA

    Z 1 - MAULE - BASTERECHE AITA eta ALABA
    Z 2 -  - UTURRALT XIMUN - IRIGOIEN KAIET
    Z 3 - URDIÑARBE - BEDAXAGAR JUNES - NEGELOUA GILLEN
    Z 4 -  - UTURRALT MAITE - FELIPE

    OHARRAK:

    1-. Mapa honetan duzue 2019ko martxoaren 16an, goizeko 9:00etan agertu behareko lekuaren lokalizazioa Googlemaps en bidez. Zehazki Lizarrako Foruen enparantzan.

    2-. Zerrenda honetan akatsik aurkitu baduzu edo informazio gehigarririk izanez gero, idatzi idazkaritza(a)ehmus.eus helbidera edo idatzi whatxapez edo sms bidez 644228817 telefonora.

    3-. Mus bikoteko partaideren batek finalean parte hartzerik ez badu, ez dago arazorik baino aurrez jakinarazi behar da ordezkoaren izena. Biek etorri ezin duten kasurenbat balego, kasuz kasu aztertuko da zer egin.

    2019, martxoak 11
    Nagusiak;
2019, iraila
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
      1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
      
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak