• 2020ko otsailaren 29an jokatu dira zazpi herrialdetako finalak. Gaur 450 bikote baino gehiago lehiatu dira Euskal Herriko zazpi txapela lortu nahirik. Hemen dituzue emaitzak eta 2020ko martxoaren 14an Arabako Zigoitian jokatuko den Euskal Herriko XII. Mus Txapelketako final nazionalean aritzeko sailkapena lortu duten muslarien zerrenda.

     

    Arabako txapeldunak: JOSE ARANEGI - JESÚS IBAÑEZ Gipuzkoako txapeldunak: IBAI ESOAIN – JON UBEGUN Bizkaiko txapeldunak: JOSE L HERNANDEZ - ARKAITZ LARRAZABAL Nafarroa Garaiko txapeldunak: JUAN AGIRRE – GREGORIO ALVAREZ Lapurdiko txapeldunak: MALLET BRUNO – OYHAGARAY PASCAL, Behe Nafarroako txapeldunak: XABI LARRE - IÑAKI LARRE eta Zuberoako txapeldunak: DUFAU - CAPITAIN 

    2020 ARABAko finala

    ARABATIK SAILKATUEN ZERRENDA

    1 - A47 - ZIGOITIA 2 - JOSE ARANEGI - JESÚS IBAÑEZ   txapeldunak
    2 - A27 - GASTEIZ-AVENIDA 1 - JOSE LUIS BASTIDA - NATXO RUIZ
    3 - A14 - ARTZENIAGA 1 - AITOR URIARTE - OCTAVIO VICENTE
    4 - A24 - GASTEIZ ZABALGANA 2 - JUANJO NAVEROS - MARI SANTOS RUIZ
    5 - A4 - AGURAIN 4 - IKER GIL - TXOMIN
    6 - A46 - ZIGOITIA 1 - IMANOL AGINAKO - JON ARCELAY
    - - A6 - AGURAIN 6 - NAGORE - JOSE VALEN
    - - A7 - AMETZAGA 1 - HODEI RODRÍGUEZ - MIKEL LAFUENTE
    - - A8 - AMETZAGA 2 - JON URIBARREN - MARIUS FLORIU
    - - A19 - ESKUERNAGA 1 - GOIO - SANTIAGO
    - - A20 - ESKUERNAGA 2 - ENRIQUE - MANU
    - - A25 - GASTEIZ ZABALGANA 3 - JOSE MIGUEL DÍEZ - JOSÉ A.GARCÍA
    - - A29 - GASTEIZ-SANSOMENDI - LUIS ISASI ISASMENDI - EMILIO FZ PALACIOS
    - - A30 - KABREDO - JUAN KARLOS BELATEGI - ANTONIO FORONDA
    - - A32 - KANPEZU - FELIX ARGOTE OCHOA - ESTEBAN ARBULO
    - - A40 - SARRIA - OSWALDO DIAZ DE ZERIO - JON ALONSO
    - - A43 - URKABUSTAIZ 1 - IÑAKI INCERA - IÑAKI ARBERAS
    - - A44 - URKABUSTAIZ 2 - RAFA VELASCO - PABLO LOIZAGA

    2020 Gipuzkoako finala Seguran

    GIPUZKOATIK SAILKATUEN ZERRENDA

    1 - G87 - ORIO2 - IBAI ESOAIN – JON UBEGUN txapeldunak
    2 - G60 - ITSASONDO - JOSE IGNAZIO ARBILLA – JABI DIAZ
    3 - G110 - ZARAUTZ - EÑAUT ARANZABAL - MIKEL RUIZ
    4 - G2 - AIA - JOSE LUIS TOLEDO TXIKI - IÑIGO IZETA
    5 - G101 - USURBIL1 - XABIER MARTIJA - UNAI IMAZ
    6 - G7 - AMEZKETA - XABI GOIKOETXEA – URKO OTAMENDI
    7 - G23 - AZKOITIA - DIEGO CORRALES – JON MARKINA
    8 - G4 - ALEGIA1 - AITOR MURUA – GORKA ALTUNA
    - G5 - ALEGIA2  - ANDER TELLERIA – IBON APAOLAZA
    - G8 - ANDOAIN - ARITZ ESKUDERO – JULEN LOIDI
    - G10 - ANOETA - IGOR URKOLA - MIKEL LARRION
    - G14 - ANTZUOLA - JESUS ZUBIKARAI – LORENTZO ITURBE
    - G22 - ATAUN - JOXAN GOIKOETXEA – IÑIGO DORRONSORO
    - G27 - BEASAIN - JOSE MIGUEL GUILLORME - INACIO TORRES
    - G32 - BERASTEGI - ARITZ MUJIKA – MIKEL BELOKI
    - G33 - BERGARA - XABIER UGALDE – ANTONIO RAMOS
    - G46 - EZKIO - TXOMIN BIDEGAIN – MIKEL IDIAKEZ
    - G48 - GETARIA - TIMO ETXEGOIEN – J. LUIS EIZMENDI
    - G55 - IGELDO - XANTI PEREZ - JAVI KALTZAK
    - G57 - IKAZTEGIETA - ANDONI EGIA – UNAI IRAOLA
    - G62 - LARRAUL - JUAN KORTAJARENA – UNAI KORTAJARENA
    - G64 - LAZKAO1 - MIKEL INSAUSTI – JAKES ANDUAGA
    - G66 - LAZKAO3 - JULEN GALPARSORO – MIKEL SAINZ
    - G68 - LEGAZPI - JOSEBA TELLERIA – JOSEBA GABILONDO
    - G70 - LEGORRETA - JOSEBA GOIKOETXEA – PATXI SALAZAR
    - G81 - OLABERRIA - JABIER AMOZTEGI- MIKEL MARZIZION
    - G86 - ORIO1 - JON LERTXUNDI – KOLDO ZINKUNEGI
    - G99 - TOLOSA - ILLART LASA – BEÑAT EIZAGIRRE
    - G102 - USURBIL2 - JUANTXO IRAOLA - AITOR MAKAZAGA
    - G105 - VILLABONA - ENEKO ITURBE – LANDER ETXEBERRIA
    - G113 - ZERAIN - JULEN ORRIGAIN – BEÑAT MATXAIN
    - G116 - ZIZURKIL - NAROA GERESTA – GARIKOITZ UGARTEMENDIA

    BIZKAIATIK SAILKATUEN ZERRENDA

    B1 - ORDUÑA - JOSE L HERNANDEZ - ARKAITZ LARRAZABAL DURANA txapeldunak
    B2 - IBARREKOLANDA 1 - JOSÉ A. GARCÍA GALLEGUILLOS - LUIS M. CASTILLO
    B3 - ZORNOTZA 1 - JOSU DUDAGOITIA -  MIGUEL CONDE
    B4 - ZORNOTZA 2 - IBAI EREÑO - ODEI RUIZ
    B5 - LEMOA - PABLO - KARLOS
    B6 - GERNIKA - J. ORTIZ - JAIME BILBAO
    B7 - LEZAMA  1 - IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    B8 - ZEBERIO - LEO BARAÑANO -  AITOR BASTERRA
    B9 - MUNDAKA - OTXOTE - JOXI
    B10 - ERREKALDE 1 - JUANRA - POTO

    2020 EHMUS Nafarroa Garaia

    NAFARROA GARAIATIK SAILKATUEN ZERRENDA

    NG1  - IRUÑEA TXANTREA - JUAN AGIRRE – GREGORIO ALVAREZ txapeldunak
    NG2  - AROSTEGI  - ENEKO BERASAIN – PATXI ETXEBERRIA
    NG3  - ELIZONDO  - ARITZ ALUNDA – GARIKOITZ LARRETXEA
    NG4  - IRUÑEA ARROSADIA - DANI ELETA – ANTXON OTAÑO
    NG5  - ORORBIA - ELENA QUINTANA – LIDIA JIMENEZ
    NG6  - LEITZA - MIKEL ZABALETA –LUKEN KASARES
    NG7  - LEITZA - JOXE MANUEL ZABALETA – IGNAZIO BARANDARAIN
    NG8  - LEITZA - JABIER REKONDO – AITOR MAKAZAGA
    NG9  - LEITZA - ANTTON GOMEZ – IÑIGO DE CARLOS
    NG10  - TAFALLA - ASIER SOLA – KAROL SUBIAS
    NG11  - SUNBILLA - JOXE MARTIN AGIRRE – JOXE MARI ARRETXEA
    NG12  - ETXARRI ARANATZ - URTZI LOPEZ – HAITZ BEGIRISTAIN
    NG13  - ELIZONDO - BEÑARDO ALUNDA – JOSELU RETEGI
    NG14  - LIZARRA - PUY ABARZUZA – AGUSTIN SATRUSTEGI
    NG15  - ARESO - GORKA ARRAIAGO – IMANOL BARAIBAR
    NG16  - ZIZUR NAGUSIA - SEBASTIAN MARCOS –SANTOS MARCOS
    NG17  - UHARTE ARAKIL - JOXE MARI MARTIRENA – JOSE JABIER BELTZA
    NG18  - ARAITZ BETELU   - JON OTERMIN –AXIER OTXOTORENA
    NG19  - ARBIZU - KOLDO FLORES – KATXO BARANDIARAN
    NG20  - ATARRABIA - JABIER PEREZ – SANTI COMPAINS
    NG21  - ZANGOTZA - ALEJANDRO MUTILOA – ENRIQUE MIRANDA
    NG22  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA - BEÑAT URRA – IÑAKI ORTIZ
    NG23  - IRUÑEA MENDILLORRI - MIKEL ANZIZAR – PEPELU URRUTIA
    NG24  - IRURTZUN - PELLO MTNZ. DE EULATE – AMAIA MADUIT
    NG25  - AGOITZ - DAVID GARCIA – KIKO SANCHEZ
    NG26  - ISABA - DAVID LANDA – MIKEL BAINES
    NG27  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA - JOSU PEREZ – DURC BECERRIL
    NG28  - TAFALLA - CESAR MARTINEZ – JAVIER IRATXETA
    NG29  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA - IGNACIO CORONA – ENRIQUE CORONA
    NG30  - DONEZTEBE - JUANJO LARUNBE –KARMELO REKARTE
    NG31  - ZANGOTZA - EGOITZ ARGIÑANZ – ASIER JIMENEZ
    NG32  - ARESO - BAUTISTA ERASO – MIKEL ERASO

    2020 LAPURDIko finala

    LAPURDIKO SAILKATUEN ZERRENDA

    1 - L8 - HAZPARNE 1 // MALLET BRUNO – OYHAGARAY PASCAL
    2 - L10 - LEKORNE 1 // POCHELU MADELEINE – POCHELU JEROME
    3 - L7 - DONIBANE LOHITZUN 2 // DAL-ZIN CHANTAL – CLAUDIO JOSEPHINE
    4 - L4 - BAIONA 3 // BOULE PEIO – BARBET ALAIN
    5 - L5 - BAIONA 4 // LECUONA BIXENTE- ZUDAIRE ANDDE
    6 - L1 - AZKAINE // URRUTIA BORDA RAMUNTXO – URRUTIA BORDA EDURNE
    7 - L6 - DONIBANE LOHITZUN 1 // ERRECART MICHEL – GIRBON J.MARC
    8 - L2 - BAIONA 1 // LURO MATHIEU – MENDIBURU PHILIPPE
    - L3 - BAIONA 2 // HONTAS JEAN – RECART ANDRE
    - L9 - HENDAIA 1 // IKER ALTUNA- JAUREGI EÑAUT
    - L11 - URRUÑA 1 // URIZA JULEN – PATRIARTA XABI
    - L12 - URRUÑA 2 // EXPOSITO PIERRE – DUHALDE BEÑAT

    2020 EHMUS Behe Nafarroako finala

    BEHE NAFARROAKO SAILKATUEN ZERRENDA

    1 - BN51 - LASA 3 // XABI LARRE - INAKI LARRE
    2 - BN18 - BIDARAI 3 // CHRISTOPHE DURCUDOY - JEAN-CLAUDE ETCHEPARE
    3 - BN52 - LASA 4 // JEFF ARRABIT - NADINE BIDONDO
    4 - BN46 - LARZABALE 1 // CHRSITOPHE DUBLANC - MIKAEL DUBLANC
    5 - BN4 - ALDUDE 1 // PETTAN HARISPE - CHRISTOPHE ARAMBEL
    6 - BN25 - DONIBANE GARAZI 2 // PIERRE-PAUL ELIZONDO - GERMAIN
    7 - BN29 - DONIBANE GARAZI 6 // LAPEYRE - ALTCHOUROUN
    8 - BN27 - DONIBANE GARAZI 4 // FABRICE ETCHART - CÉDRIC AMESTOY
    9 - BN36 - HELETA 2 // MAITÈ PARIS - CÈLINE IROLA
    10 - BN14 - BANKA 3 // FRANTXOA JUANICOTENA - JEAN JUANICOTENA
    11 - BN38 - HELETA 4 // EVELYNE DUHALDE - MARTINE IBARBOURE
    12 - BN7 - ALDUDE 4 // ANTHONY BAUDOUR - XAVIER LAXAGUE
    13 - BN43 - IRISARRI 2 // BENAT LARRAMENDY - ETIENNE HAUSCARRIAGUE
    14 - BN54 - LASA 6 // MATTIN EYHERABIDE - LOUIS LAMARQUE
    15 - BN1 - AINHIZE-MONJOLOSE 1 // XABI MARTINEZ - PEIO DUTREY
    16 - BN39 - HELETA 5 // CHRISTINE ERRANDONEA - MAYALEN ITURRIA
    17 - BN17 - BIDARAI 2 // URRISSAGA - BIDONDO
    18 - BN44 - IZTURITZE 1 // JEAN MOESCA - CALDERON

    2020 EHMUS Zuberoa

    ZUBEROAKO SAILKATUEN ZERRENDA

    Z1 - URDIÑARBE // DUFAU - CAPITAIN
    Z2 - ATHARRATZE // BASSAHON - JONNET
    Z3 - OZAZE // IRIGOYEN - SAGARDOY
    Z4 - BARKOXE // BEDAXAGAR - NEGUELUA
    Z5 - MAULE // SALABERRY - DEHALDEBORDE
    Z6 - URDIÑARBE // CHUBURU - ELGOYHEN

    2020, otsailak 29
    Nagusiak;
zure herriko informazioa bidali
2020, maiatza
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
    1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
       

>> Hurrengo ekitaldiak

Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak