• Euskal Herriko XII. Mus Txapelketako finala Zigoitian

    2020ko martxoaren 14an ospatuko da Euskal Herriko XII. Mus Txapelketako finala Zigoitiko Gopegi herrian (Araba). Hemen dituzue bertan parte hartzeko sailkapena lortu duten 128 bikoteen zerrenda. Goizeko 9etan bertaratu beharko dira muslariak Gopegiko harrera gunera.

     

    Egun osoan zehar sare sozialen bidez jarraitu ahal izango da final nagusia. Egunean zehar hainbat zuzeneko emango dira horien artean finala streaming bidez ikusi ahalko da.

    EUSKAL HERRIKO XII. MUS TXAPELKETAko FINAL NAZIONALA jokatuko duten 128 bikoteak:

    ARABAtik 18 bikote

    A1 - ZIGOITIA 2 / JOSE ARANEGI - JOSE TABARES
    A2 - ZUIA / JOSE LUIS BASTIDA - NATXO RUIZ
    A3 - ARTZENIAGA / AITOR URIARTE - OCTAVIO VICENTE
    A4 - GASTEIZ-ZABALGANA 2 / JUANJO NAVEROS - MARI SANTOS RUIZ
    A5 - AGURAIN 4 / IKER GIL - TXOMIN
    A6 - ZIGOITIA 1 / IMANOL AGINAKO - JON ARCELAY
    A7 - AMETZAGA 2 / JON URIBARREN - MARIUS FLORIU
    A8 - ESKUERNAGA 1 / GOIO-SANTIAGO
    A9 - KANPEZU 1 / FELIX ARGOTE-ESTEBAN ARBULO
    A10 - ESKUERNAGA 2 / ENRIKE-MANU
    A11 - URKABUZTAIZ 1 / IÑAKI INCERA-IÑAKI ARBERAS
    A12 - GASTEIZ-SANSOMENDI / LUIS ISASI-EMILI FZ PALACIOS
    A13 - URKABUSTAIZ 2 / RAFA VELASCO - PABLO LOIZAGA
    A14 - KABREDO 1 / JUAN KARLOS BELATEGI - ANTONIO FORONDA
    A15 - SARRIA 1 / OSWALDO DIAZ DE ZERIO - JON ALONSO
    A16 - AGURAIN 6 / NAGORE- JOSE VALEN
    A17 - GASTEIZ ZABALGANA 3 / JOSE MIGUEL DIEZ - JOSE A.GARCIA
    A18 - AMETZAGA 1 / HODEI RODRÍGUEZ - MIKEL LAFUENTE

    BEHE NAFARROAtik 18 bikote

    BN1 - LASA 3 / XABI LARRE - INAKI LARRE
    BN2 - BIDARRAI 3 / CHRISTOPHE DURCUDOY - JEAN-CLAUDE ETCHEPARE
    BN3 - LASA 4 / JEFF ARRABIT - NADINE BIDONDO
    BN4 - LARZABALE 1 / CHRSITOPHE DUBLANC - MIKAEL DUBLANC
    BN5 - ALDUDE 1 / PETTAN HARISPE - CHRISTOPHE ARAMBEL
    BN6 - DONIBANE GARAZI 2 / PIERRE-PAUL ELIZONDO - GERMAIN
    BN7 - DONIBANE GARAZI 6 / LAPEYRE - ALTCHOUROUN
    BN8 - DONIBANE GARAZI 4 / FABRICE ETCHART - CÉDRIC AMESTOY
    BN9 - HELETA 2 / MAITÈ PARIS - CÈLINE IROLA
    BN10 - BANKA 3 / FRANTXOA JUANICOTENA - JEAN JUANICOTENA
    BN11 - HELETA 4 / EVELYNE DUHALDE - MARTINE IBARBOURE
    BN12 - ALDUDE 4 / ANTHONY BAUDOUR - XAVIER LAXAGUE
    BN13 - IRISARRI 2 / BENAT LARRAMENDY - ETIENNE HAUSCARRIAGUE
    BN14 - LASA 6 / MATTIN EYHERABIDE - LOUIS LAMARQUE
    BN15 - AINHIZE-MONJOLOSE 1 / XABI MARTINEZ - PEIO DUTREY
    BN16 - HELETA 5 / CHRISTINE ERRANDONEA - MAYALEN ITURRIA
    BN17 - BIDARRAI 1 / IBAROLA DAVID* - IBAROLA PAXCAL*
    BN18 - IZTURITZE 1 / JEAN MOESCA - CALDERON

    BIZKAIAtik 10 bikote

    B1 - ORDUÑA / JOSE L HERNANDEZ - ARKAITZ LARRAZABAL DURANA
    B2 - IBARREKOLANDA 1 / JOSÉ A. GARCÍA GALLEGUILLOS - LUIS M. CASTILLO
    B3 - ZORNOTZA 1 / JOSU DUDAGOITIA -  MIGUEL CONDE
    B4 - ZORNOTZA 2 / IBAI EREÑO - ODEI RUIZ
    B5 - LEMOA / PABLO - KARLOS
    B6 - GERNIKA / J. ORTIZ - JAIME BILBAO
    B7 - LEZAMA  1 / IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
    B8 - ZEBERIO / LEO BARAÑANO -  AITOR BASTERRA
    B9 - MUNDAKA / OTXOTE - JOXI
    B10 - ERREKALDE 1 / JUANRA - POTO

    GIPUZKOAtik 32 bikote

    G1 - ORIO 2 / IBAI ESOAIN – JON UBEGUN
    G2 - ITSASONDO / JOSE IGNAZIO ARBILLA – JABI DIAZ
    G3 - ZARAUTZ / EÑAUT ARANZABAL - MIKEL RUIZ
    G4 - AIA / JOSE LUIS TOLEDO TXIKI - IÑIGO IZETA
    G5 - USURBIL / MIKEL ARANBURU* - UNAI IMAZ
    G6 - AMEZKETA / XABI GOIKOETXEA – URKO OTAMENDI
    G7 - AZKOITIA / DIEGO CORRALES – JON MARKINA
    G8 - ALEGIA1 / AITOR MURUA – GORKA ALTUNA
    G9 - ALEGIA2  / ANDER TELLERIA – IBON APAOLAZA
    G10 - ANDOAIN / ARITZ ESKUDERO – JULEN LOIDI
    G11 - ANOETA / IGOR URKOLA - MIKEL LARRION
    G12 - ANTZUOLA / JESUS ZUBIKARAI – LORENTZO ITURBE
    G13 - ATAUN / JOXAN GOIKOETXEA – IÑIGO DORRONSORO
    G14 - BEASAIN / JOSE MIGUEL GUILLORME - INACIO TORRES
    G15 - BERASTEGI / ARITZ MUJIKA – MIKEL BELOKI
    G16 - BERGARA / XABIER UGALDE – ANTONIO RAMOS
    G17 - EZKIO / TXOMIN BIDEGAIN – MIKEL IDIAKEZ
    G18 - GETARIA / TIMO ETXEGOIEN – J. LUIS EIZMENDI
    G19 - IGELDO / XANTI PEREZ - JAVI KALTZAK
    G20 - IKAZTEGIETA / ANDONI EGIA – UNAI IRAOLA
    G21 - LARRAUL / JUAN KORTAJARENA – UNAI KORTAJARENA
    G22 - LAZKAO1 / MIKEL INSAUSTI – JAKES ANDUAGA
    G23 - LAZKAO3 / JULEN GALPARSORO – MIKEL SAINZ
    G24 - LEGAZPI / JOSEBA TELLERIA – JOSEBA GABILONDO
    G25 - LEGORRETA / JOSEBA GOIKOETXEA – PATXI SALAZAR
    G26 - OLABERRIA / JABIER AMOZTEGI- MIKEL MARZIZION
    G27 - ORIO1 / JON LERTXUNDI – KOLDO ZINKUNEGI
    G28 - TOLOSA / ILLART LASA – BEÑAT EIZAGIRRE
    G29 - USURBIL2 / JUANTXO IRAOLA - AITOR MAKAZAGA
    G30 - AMASA-VILLABONA / ENEKO ITURBE – LANDER ETXEBERRIA
    G31 - ZERAIN / JULEN ORRIGAIN – BEÑAT MATXAIN
    G32 - ZIZURKIL / NAROA GERESTA – GARIKOITZ UGARTEMENDIA

    LAPURDItik 12 bikote

    L1 - HAZPARNE 1 / MALLET BRUNO – OYHAGARAY PASCAL
    L2 - LEKORNE 1 / POCHELU MADELEINE – VICENT LAMARQUE*
    L3 - DONIBANE LOHITZUN 2 / DAL-ZIN CHANTAL – CLAUDIO JOSEPHINE
    L4 - BAIONA 3 / BOULE PEIO – BARBET ALAIN
    L5 - BAIONA 4 / LECUONA BIXENTE- ZUDAIRE ANDDE
    L6 - AZKAINE / JON PATERNE* - RAPHAEL ELORGA*
    L7 - DONIBANE LOHITZUN 1 / ERRECART MICHEL – GIRBON J.MARC
    L8 - BAIONA 1 / LURO MATHIEU – MENDIBURU PHILIPPE
    L9 - BAIONA 2 / HONTAS JEAN – RECART ANDRE
    L10 - HENDAIA 1 / IKER ALTUNA- JAUREGI EÑAUT
    L11 - URRUÑA 1 / URIZA JULEN – PATRIARTA XABI
    L12 - URRUÑA 2 / EXPOSITO PIERRE – DUHALDE BEÑAT

    NAFARROA GARAIAtik 32 bikote

    NG1  - IRUÑEA TXANTREA / JUAN AGIRRE – GREGORIO ALVAREZ
    NG2  - AROSTEGI  / ENEKO BERASAIN – PATXI ETXEBERRIA
    NG3  - ELIZONDO  / ARITZ ALUNDA – GARIKOITZ LARRETXEA
    NG4  - IRUÑEA ARROSADIA / DANI ELETA – ANTXON OTAÑO
    NG5  - ORORBIA / ELENA QUINTANA – LIDIA JIMENEZ
    NG6  - LEITZA / MIKEL ZABALETA –LUKEN KASARES
    NG7  - LEITZA / JOXE MANUEL ZABALETA – IGNAZIO BARANDARAIN
    NG8  - LEITZA / JABIER REKONDO – AITOR MAKAZAGA
    NG9  - LEITZA / ANTTON GOMEZ – IÑIGO DE CARLOS
    NG10  - TAFALLA / ASIER SOLA – KAROL SUBIAS
    NG11  - SUNBILLA / JOXE MARTIN AGIRRE – JOXE MARI ARRETXEA
    NG12  - ETXARRI ARANATZ / URTZI LOPEZ – HAITZ BEGIRISTAIN
    NG13  - ELIZONDO / BEÑARDO ALUNDA – JOSELU RETEGI
    NG14  - LIZARRA / PUY ABARZUZA – AGUSTIN SATRUSTEGI
    NG15  - ARESO / GORKA ARRAIOAGO – IMANOL BARAIBAR
    NG16  - ZIZUR NAGUSIA / SEBASTIAN MARCOS –SANTOS MARCOS
    NG17  - UHARTE ARAKIL / JOXE MARI MARTIRENA – JOSE JABIER BELTZA
    NG18  - ARAITZ BETELU   / JON OTERMIN –AXIER OTXOTORENA
    NG19  - ARBIZU / KOLDO FLORES – KATXO BARANDIARAN
    NG20  - ATARRABIA / JABIER PEREZ – SANTI COMPAINS
    NG21  - ZANGOTZA / ALEJANDRO MUTILOA – ENRIQUE MIRANDA
    NG22  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA / BEÑAT URRA – IÑAKI ORTIZ
    NG23  - IRUÑEA MENDILLORRI / MIKEL ANZIZAR – PEPELU URRUTIA
    NG24  - IRURTZUN / PELLO MTNZ. DE EULATE – AMAIA MADUIT
    NG25  - AGOITZ / DAVID GARCIA – KIKO SANCHEZ
    NG26  - ISABA / DAVID LANDA – MIKEL BAINES
    NG27  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA / JOSU PEREZ – DURC BECERRIL
    NG28  - TAFALLA / CESAR MARTINEZ – JAVIER IRATXETA
    NG29  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA / IGNACIO CORONA – ENRIQUE CORONA
    NG30  - DONEZTEBE / JUANJO LARUNBE –KARMELO REKARTE
    NG31  - ZANGOTZA / EGOITZ ARGIÑANZ – ASIER JIMENEZ
    NG32  - ARESO / JOSETXO ONSALO – MIGUEL ERASO

    ZUBEROAtik 6 bikote

    Z1 - URDIÑARBE / DUFAU - CAPITAIN
    Z2 - ATHARRATZE / BASSAHON - JONNET
    Z3 - OZAZE / IRIGOYEN - SAGARDOY
    Z4 - BARKOXE / BEDAXAGAR - NEGUELUA
    Z5 - MAULE / SALABERRY - DEHALDEBORDE
    Z6 - URDIÑARBE / CHUBURU - CHUBURU* 

    PARTE HARTZAILEENTZAKO OHARRAK:

    • 2020ko martxoaren 14an,  Arabako Zigoitiko Gopegi herrian goizeko 9:00etarako bertaratu beharko dute ondorengo helbidera: Gorbea Etorbidea, 2, 01138 Gopegi, Araba
    • Bikoteko partaideren batek ezin badu etorri, ordezkoa etorri daiteke, betiere antolakuntzari aurrez jakinarazten bazaio. idazkaritza@ehmus.eus edo whatsapp bidez 644228817 zenbakira.
    • Bikoteko bi partaideekin ezin badute etorri antolakuntzari jakinarazi behar zaio. Kasuz kasu aztertuko da zer egin, hasiera batean eta aurrez adostu gabe, ez da onartuko sailkaturiko bikotea beste bi pertsonek ordezkatzea.

    Zerrenda 2020ko martxoaren 9an eguneratu da azkenengoz.

    2020, martxoak 14
    Nagusiak;
zure herriko informazioa bidali
2020, martxoa
As. As. As. Ost. Ost. Lar. Ig.
      1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
1415
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
     

>> Hurrengo ekitaldiak

Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak
Banerrak