Atzeratutako 12. finala apirilaren 2an Leitzan jokatuko da

ATZERATUTAKO FINALA-ehmus2020w2.jpg

2020ko martxoaren 14ean egitekoa zen XII. Euskal Herriko Mus Txapelketaren final nazionala Arabako Zigoitian. Covid-19aren zabalpen bizkorrarekin egin genuen topus.

Atzeratutako, Euskal Herriko XII. txapelketako finala apirilaren 2an Leitzan (Nafarroa Garaia) burutuko da.

EGITARAUA

8:00etatik-9:00etara akreditazioak biltzea eta fitxak banatzea.

9:00etan ekitaldiaren harrera egingo da eta jarraian zazpi herrialdeko txapeldunei omenaldia egingo zaie.

9:30etan txapelketari hasiera emango zaio Amazabal pilotalekuan.

14:30ak inguruan bazkaria (talde bakoitzeko irabazleak konbidatuta daude)

17:00etan 2. Fasearen hasiera.

20:00etatik aurrera sari banaketa.

EUSKAL HERRIKO XII. MUS TXAPELKETAko FINAL NAZIONALA jokatuko duten 128 bikoteak:

ARABAtik 18 bikote

A1 - ZIGOITIA 2 / JOSE ARANEGI - JOSE TABARES
A2 - ZUIA / IKER ITURRATE* - NATXO RUIZ
A3 - ARTZENIAGA / AITOR URIARTE - OCTAVIO VICENTE
A4 - GASTEIZ-ZABALGANA 2 / JUANJO NAVEROS - MARI SANTOS RUIZ
A5 - AGURAIN 4 / IKER GIL - TXOMIN
A6 - ZIGOITIA 1 / IMANOL AGINAKO - JON ARCELAY
A7 - AMETZAGA 2 / JON URIBARREN - MARIUS FLORIU
A8 - ESKUERNAGA 1 / GOIO-SANTIAGO
A9 - KANPEZU 1 / FELIX ARGOTE-ESTEBAN ARBULO
A10 - ESKUERNAGA 2 / ENRIKE-MANU
A11 - URKABUZTAIZ 1 / JON ARBERAS*-IÑAKI ARBERAS
A12 - GASTEIZ-SANSOMENDI / LUIS ISASI-EMILI FZ PALACIOS
A13 - URKABUSTAIZ 2 / RAFA VELASCO - PABLO LOIZAGA
A14 - KABREDO 1 / JUAN KARLOS BELATEGI - ANTONIO FORONDA
A15 - SARRIA 1 / OSWALDO DIAZ DE ZERIO - JON ALONSO
A16 - AGURAIN 6 / NAGORE- JOSE VALEN
A17 - GASTEIZ ZABALGANA 3 / JOSE MIGUEL DIEZ - JOSE A.GARCIA
A18 - AMETZAGA 1 / HODEI RODRÍGUEZ - MIKEL LAFUENTE

BEHE NAFARROAtik 18 bikote

BN1 - LASA 3 / XABI LARRE - INAKI LARRE
BN2 - BIDARRAI 3 / CHRISTOPHE DURCUDOY - JEAN-CLAUDE ETCHEPARE
BN3 - LASA 4 / ETCHEVERRY* - ETCHEBARNE*
BN4 - LARZABALE 1 / CHRSITOPHE DUBLANC - MIKAEL DUBLANC
BN5 - ALDUDE 1 / PETTAN HARISPE - CHRISTOPHE ARAMBEL
BN6 - DONIBANE GARAZI 2 / PIERRE-PAUL ELIZONDO - GERMAIN
BN7 - DONIBANE GARAZI 6 / LAPEYRE - ALTCHOUROUN
BN8 - DONIBANE GARAZI 4 / FABRICE ETCHART - CÉDRIC AMESTOY
BN9 - HELETA 2 / MAITÈ PARIS - CÈLINE IROLA
BN10 - BANKA 3 / FRANTXOA JUANICOTENA - JEAN JUANICOTENA
BN11 - HELETA 4 / EVELYNE DUHALDE - MARTINE IBARBOURE
BN12 - ALDUDE 4 / ANTHONY BAUDOUR - XAVIER LAXAGUE
BN13 - IRISARRI 2 / BENAT LARRAMENDY - ETIENNE HAUSCARRIAGUE
BN14 - LASA 6 / MATTIN EYHERABIDE - LOUIS LAMARQUE
BN15 - AINHIZE-MONJOLOSE 1 / XABI MARTINEZ - PEIO DUTREY
BN16 - HELETA 5 / CHRISTINE ERRANDONEA - MAYALEN ITURRIA
BN17 - BIDARRAI 1 / LABY* -ESPONDA*
BN18 - IZTURITZE 1 / JEAN MOESCA - CALDERON

BIZKAIAtik 10 bikote

B1 - ORDUÑA / JOSE L HERNANDEZ - ARKAITZ LARRAZABAL DURANA
B2 - IBARREKOLANDA 1 / JOSÉ A. GARCÍA GALLEGUILLOS - LUIS M. CASTILLO
B3 - ZORNOTZA 1 / JOSU DUDAGOITIA -  MIGUEL CONDE
B4 - ZORNOTZA 2 / IBAI EREÑO - ODEI RUIZ
B5 - LEMOA / PABLO - KARLOS
B6 - GERNIKA / J. ORTIZ - JAIME BILBAO
B7 - LEZAMA  1 / IBON ATXUTEGI - LANDER ELORRIAGA
B8 - ZEBERIO / LEO BARAÑANO -  AITOR BASTERRA
B9 - MUNDAKA / OTXOTE - JOXI
B10 - ERREKALDE 1 / JUANRA - POTO

GIPUZKOAtik 32 bikote

G1 - ORIO 2 / IBAI ESOAIN – JON UBEGUN
G2 - ITSASONDO / JOSE IGNAZIO ARBILLA – JABI DIAZ
G3 - ZARAUTZ / EÑAUT ARANZABAL - MIKEL RUIZ
G4 - AIA / JOSE LUIS TOLEDO TXIKI - IÑIGO IZETA
G5 - USURBIL / MIKEL ARANBURU* - UNAI IMAZ
G6 - AMEZKETA / XABI GOIKOETXEA – URKO OTAMENDI
G7 - AZKOITIA / DIEGO CORRALES – JON MARKINA
G8 - ALEGIA1 / AITOR MURUA – IKER ELIZEGI*
G9 - ALEGIA2  / ANDER TELLERIA – IBON APAOLAZA
G10 - ANDOAIN / ARITZ ESKUDERO – JULEN LOIDI
G11 - ANOETA / IGOR URKOLA - MIKEL LARRION
G12 - ANTZUOLA / JESUS ZUBIKARAI – LORENTZO ITURBE
G13 - ATAUN / JOXAN GOIKOETXEA – IÑIGO DORRONSORO
G14 - BEASAIN / JOSE MIGUEL GUILLORME - INACIO TORRES
G15 - BERASTEGI / ARITZ MUJIKA – MIKEL BELOKI
G16 - BERGARA / XABIER UGALDE – ANTONIO RAMOS
G17 - EZKIO / TXOMIN BIDEGAIN – MIKEL IDIAKEZ
G18 - GETARIA / TIMO ETXEGOIEN – J. LUIS EIZMENDI
G19 - IGELDO / XANTI PEREZ - JAVI KALTZAK
G20 - IKAZTEGIETA / ANDONI EGIA – UNAI IRAOLA
G21 - LARRAUL / JUAN KORTAJARENA – UNAI KORTAJARENA
G22 - LAZKAO1 / MIKEL INSAUSTI – JAKES ANDUAGA
G23 - LAZKAO3 / JULEN GALPARSORO – MIKEL SAINZ
G24 - LEGAZPI / JOSEBA TELLERIA – JOSEBA GABILONDO
G25 - LEGORRETA / JOSEBA GOIKOETXEA – PATXI SALAZAR
G26 - OLABERRIA / IKER ARANZEGI*- MIKEL MACICIOR
G27 - ORIO1 / JON LERTXUNDI – KOLDO ZINKUNEGI
G28 - TOLOSA / ILLART LASA – BEÑAT EIZAGIRRE
G29 - USURBIL2 / JUANTXO IRAOLA - AITOR MAKAZAGA
G30 - AMASA-VILLABONA / ENEKO ITURBE – LANDER ETXEBERRIA
G31 - ZERAIN / JULEN ORRIGAIN – BEÑAT MATXAIN
G32 - ZIZURKIL / NAROA GERESTA – GARIKOITZ UGARTEMENDIA

LAPURDItik 12 bikote

L1 - HAZPARNE 1 / MALLET BRUNO – OYHAGARAY PASCAL
L2 - LEKORNE 1 / POCHELU MADELEINE – POCHELU POCHELU**
L3 - DONIBANE LOHITZUN 2 / DAL-ZIN CHANTAL – CHARLIE BERTHANY*
L4 - BAIONA 3 / BOULE PEIO – BARBET ALAIN
L5 - BAIONA 4 / LECUONA BIXENTE- ZUDAIRE ANDDE
L6 - AZKAINE / PIERRE JEAN INDA* - RAPHAEL ELORGA*
L7 - DONIBANE LOHITZUN 1 / ERRECART MICHEL – GIRBON J.MARC
L8 - BAIONA 1 / LURO MATHIEU – MENDIBURU PHILIPPE
L9 - BAIONA 2 / NOBLIA ANDRE* – RECART ANDRE
L10 - HENDAIA 1 / IKER ALTUNA- JAUREGI EÑAUT
L11 - URRUÑA 1 / URIZA JULEN – GOIBURU FELIX*
L12 - URRUÑA 2 / EXPOSITO PIERRE – DUHALDE BEÑAT

NAFARROA GARAIAtik 32 bikote

NG1  - IRUÑEA TXANTREA / JUAN AGIRRE – JOSE RAMON AZKOITI*
NG2  - AROSTEGI  / ENEKO BERASAIN – PATXI ETXEBERRIA
NG3  - ELIZONDO  / ARITZ ALUNDA – GARIKOITZ LARRETXEA
NG4  - IRUÑEA ARROSADIA / DANI ELETA – ANTXON OTAÑO
NG5  - ORORBIA / MARIA ASUNCION RAZQUIN* – LIDIA JIMENEZ
NG6  - LEITZA / MIKEL MARTINEZ* –LUKEN KASARES
NG7  - LEITZA / JOXE MANUEL ZABALETA – IGNAZIO BARANDARAIN
NG8  - LEITZA / JABIER REKONDO – AITOR MAKAZAGA
NG9  - LEITZA / ANTTON GOMEZ – IÑIGO DE CARLOS
NG10  - TAFALLA / ASIER SOLA – KAROL SUBIAS
NG11  - SUNBILLA / JOXE MARTIN AGIRRE – JOXE MARI ARRETXEA
NG12  - ETXARRI ARANATZ / URTZI LOPEZ – HAITZ BEGIRISTAIN
NG13  - ELIZONDO / BEÑARDO ALUNDA – JOSELU RETEGI
NG14  - LIZARRA / PUY ABARZUZA – AGUSTIN SATRUSTEGI
NG15  - ARESO / GORKA ARRAIOAGO – IMANOL BARAIBAR
NG16  - ZIZUR NAGUSIA / SEBASTIAN MARCOS –SANTOS MARCOS
NG17  - UHARTE ARAKIL / JOXE MARI MARTIRENA – JOSE JABIER BELTZA
NG18  - ARAITZ BETELU   / JON OTERMIN –AXIER OTXOTORENA
NG19  - ARBIZU / KOLDO FLORES – KATXO BARANDIARAN
NG20  - ATARRABIA / JABIER PEREZ – SANTI COMPAINS
NG21  - ZANGOTZA / ALEJANDRO MUTILOA – KARLOS BEORLEGI*
NG22  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA / BEÑAT URRA – IÑAKI ORTIZ
NG23  - IRUÑEA MENDILLORRI / MIKEL ANZIZAR – PEPELU URRUTIA
NG24  - IRURTZUN / PELLO MTNZ. DE EULATE – AMAIA MADUIT
NG25  - AGOITZ / DAVID GARCIA – KIKO SANCHEZ
NG26  - ISABA / OSKAR AMIAMA* – MIKEL BAINES
NG27  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA / JOSU PEREZ – DURC BECERRIL
NG28  - TAFALLA / CESAR MARTINEZ – JAVIER IRATXETA
NG29  - IRUÑEA ALDE ZAHARRA / IGNACIO CORONA – ENRIQUE CORONA
NG30  - DONEZTEBE / JUANJO LARUNBE –KARMELO REKARTE
NG31  - ZANGOTZA / EGOITZ ARGIÑANZ – ASIER JIMENEZ
NG32  - ARESO / JOSETXO ONSALO – MIGUEL ERASO

ZUBEROAtik 6 bikote

Z1 - URDIÑARBE / DUFAU - CAPITAIN
Z2 - ATHARRATZE / BASSAHON - JONNET
Z3 - OZAZE / IRIGOYEN - SAGARDOY
Z4 - BARKOXE / BEDAXAGAR - NEGUELUA
Z5 - MAULE / SALABERRY - DEHALDEBORDE
Z6 - URDIÑARBE / CHUBURU - CHUBURU* 

PARTE HARTZAILEENTZAKO OHARRAK:

  • 2022ko apirilaren2an,  Nafarroa Garaiko Leitza herrian goizeko 9:00etarako bertaratu beharko dute ondorengo helbidera: AMAZABAL frontoia Leitza
  • Bikoteko partaideren batek ezin badu etorri, ordezkoa etorri daiteke, betiere antolakuntzari aurrez jakinarazten bazaio. idazkaritza@ehmus.eus edo whatsapp bidez 644228817 zenbakira.
  • Bikoteko bi partaideekin ezin badute etorri antolakuntzari jakinarazi behar zaio. Kasuz kasu aztertuko da zer egin, hasiera batean eta aurrez adostu gabe, ez da onartuko sailkaturiko bikotea beste bi pertsonek ordezkatzea.

 

Zerrenda 2022ko martxoaren 30ean eguneratu da azkenengoz.